• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Rīgas Siltums" informē par aizvadīto apkures sezonu."Rīgas Siltums" informē par aizvadīto apkures sezonu. Foto: Evija Trifanova/LETA

"Rīgas siltums" klientiem nodotais siltumenerģijas apjoms aizvadītajā apkures sezonā pieaudzis par 10,6%

LETA

Par spīti salīdzinoši siltajai ziemai, AS "Rīgas siltums" klientiem nodotais siltumenerģijas apjoms aizvadītajā apkures sezonā bija 2,83 miljoni megavatstundas (MWh), kas ir par 10,6% vairāk nekā 2015./2016.gada apkures sezonā, šodien žurnālistus informēja "Rīgas siltums" valdes loceklis Vjačeslavs Stepaņenko.

Uzņēmuma klientiem nodotais siltumenerģijas apjoms 2015./2016.gada apkures sezonā bija 2,53 miljoni MWh.

Rīgā pirmdien tika noslēgta 2016./2017.gada apkures sezona, kura pēdējo gadu laikā bijusi garākā un ilga 218 dienas.

Kā norādīja Stepaņenko, aizvadītā apkures sezona tika sākta pērn 10.oktobrī un tā ilga līdz šā gada 15.maijam. "Tā (..) noslēdzās ar rekordu dienu skaita ziņā – 218 dienas. AS "Rīgas Siltums" pastāvēšanas vēsturē šī ir ilgākā apkures sezona," sacīja "Rīgas siltums" valdes loceklis.

Viņš uzsvēra, ka, lai arī aizvadītā apkures sezona ir bijusi ilgākā "Rīgas siltuma" pastāvēšanas vēsturē, tā bija salīdzinoši silta un tās vidējā ārgaisa temperatūra bija +2,2 grādi.

Kā liecina uzņēmuma apkopotie dati, līdz šim ilgākā apkures sezona Rīgā bija 2002./2003.gadā, kad tā ilga 210 dienas. Tolaik vidējā ārgaisa temperatūra bija -0,3 grādi.

Vienlaikus Stepaņenko norādīja, ka vidējais 2016./2017.gada apkures sezonas tarifs bija zemāks par iepriekšējās apkures sezonas tarifu, kas nozīmē, ka rīdziniekiem izmaksas par apkuri visas sezonas laikā kopumā būtiski nepieauga.

"Rīgas siltums" valdes loceklis uzsvēra, ka siltumenerģijas tarifs Rīgā patlaban ir 44,39 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa un tarifs nemainīgs saglabāsies līdz šā gada jūlijam.

"Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis skaidroja, ka gāzes tirgus atvēršana pati par sevi nebūs faktors, kas palielinās siltumenerģijas tarifu, jo to, tāpat kā līdz šim, ietekmēs gāzes cena.

Vienlaikus viņš arī informēja, ka katru gadu ar biokurināmo ražotās siltumenerģijas apjoms "Rīgas siltums" kopējā kurināmā bilancē veido arvien lielāku īpatsvaru.

Atbilstoši "Rīgas siltums" datiem, pērn kopumā saražotās siltumenerģijas apmērs bija 1,066 miljoni MWh, no kuras ar šķeldu saražotā siltumenerģija bija 338 000 MWh un ar gāzi saražotais siltumenerģijas apmērs bija 728 MWh.

"Rīgas siltums" 2015.gadā saražotā siltumenerģija bija 979 000 MWh, no kuras 299 000 MWh siltumenerģijas tika saražots ar šķeldu, savukārt 680 000 MWh - ar gāzi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Talcis, kopumā uzņēmuma siltumenerģijas ražošanas procesā izmantotā biokurināmā īpatsvars turpina pieaugt, kas, pēc viņa domām, ir vērtējams pozitīvi, jo ar biokurināmo siltumenerģijas tarifu ir iespējams labāk prognozēt nekā ar gāzi.

"Ar gāzi mēs nezinām. Gāze šobrīd ir nosacīti lēta, (..), bet tās cenu prognozēt šobrīd ir grūti. Šobrīd tiek atdalīta uzglabāšana un pārvade, nākamgad – tiks atdalīta sadale. Vai tas nesīs kaut kādus pienesumus dabasgāzes cenai, tarifam – to mēs nezinām," sacīja "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs.

Taujāts, kā plānotā gāzes tirgus atvēršana ietekmēs uzņēmumu, Talcis norādīja, ka patlaban tas vēl nav noticis, tomēr "Rīgas siltums" jau ir izsūtījis visiem potenciālajiem gāzes piegādātājiem aicinājumu iesniegt savas piedāvātās cenas. "Mēs gaidām. Droši vien jūlijs izšķirs, kāds būs nākošā perioda dabasgāzes piegādātājs," sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, "Rīgas Siltums" pērn strādāja ar 145,6 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 1,47 miljonu eiro apmērā.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir 900 kilometru, no kuriem 75% atrodas "Rīgas siltuma" īpašumā. Uzņēmuma akcionāri ir Latvijas valsts – 48,995%, Rīgas dome - 49%, "Enerģijas risinājumi. RIX" - 2% un "Latvenergo" - 0,005%.

Tavs komentārs par rakstu: