• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
“Latvenergo” TEC-2.“Latvenergo” TEC-2 Salaspils novada Aconē. Foto no: foursquare.com

«Rīgas siltums» no 2. oktobra dubulto apkures tarifus

AS “Rīgas siltums” (RS) Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) pieteiktās izmaiņas liecina, ka uzņēmums no 2. oktobra plāno dubultot siltuma tarifu galvaspilsētā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Apkures sadārdzināšana, pats par sevi saprotams, saistīta ar dabasgāzes un pirktās siltumenerģijas cenu kāpumu. Siltumenerģijas gala tarifu plānots palielināt dubultīgi – no esošajiem 85,45 līdz 170,59 eiro par megavatstindu (MWh) neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Tarifa ietvaros būtiskākais kāpums plānots siltumenerģijas ražošanas komponentei – par 118%.

1. septembrī SPRK paziņoja, ka ir apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas tarifus AS “Latvenergo” ražotnēm TEC-1 un TEC-2, kas būs vairākkārt lielāki par esošajiem. Šiem tarifiem ir būtiska ietekme uz RS siltuma tarifu. Tā ka RS tarifu paaugstināšanas pieteikums bija gaidīts, jo  88% no saražotās siltumenerģijas tarifa izmaksām veido dabasgāze, bet “Latvenergo” tika lūdzis noteikt TEC-1 un TEC-2 tarifu piemērošanas kārtību, kurā, tāpat kā līdz šim, tarifi noteikti atbilstoši dažādām dabasgāzes cenām. Apstiprinātajā SPRK lēmumā dabasgāzes tarifi noteikti cenu intervālā no 10 līdz 225 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa.

Valstij pilnībā piederošais un sogad peļņu dubultojušais “Latvenergo” skaidro, ka ar dabasgāzes cenu 140 eiro par MWh Rīgas TEC siltuma ražošanas gala tarifs nākamajā apkures sezonā vidēji būs robežās no 185 eiro par MWh līdz 190 eiro par MWh.

Salīdzinoši, šobrīd spēkā esošais “Latvenergo” tarifs nosaka, ka šā gada septembrī TEC-1 saražotās siltumenerģijas tarifs ir 53,49 eiro par MWh, bet TEC-2 – 54,41 eiro par MWh.

“Latvenergo” paaugstinātais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā 14. Saeimas vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, un nākamajā dienā, 2. oktobrī būs spēkā arī jaunais RS tarifs.

AS “Latvenergo” ražotnes TEC-1 un TEC-2 sezonā nodrošina aptuveni 45% no kopējā “Rīgas siltuma” klientiem nodotā siltuma. Pārējo siltumenerģiju saražo pats RS, kas ražošanai izmanto gan dabasgāzi, gan biomasu (šķelda), kā arī neatkarīgie siltuma ražotāji, kas pārsvarā izmanto šķeldu.

Tavs komentārs par rakstu: