• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vīrietis ar uzgriežņu atslēgu pie apsildes radiatoraVarbūt ir jēga radiatorus uzreiz skrūvēt nost? Foto: Shutterstock

«Rīgas siltums»: Nu, jūs tur, turaties... Un krājiet naudu!

“Rīgas siltuma” siltumenerģijas tarifs varētu palielināties par gandrīz 110%, un viena megavatstunda nākamajā apkures sezonā varētu maksāt 155 eiro. Saeimas komisijā izvērtās asas diskusijas par iespējamo tarifu un par ieceri pazemināt slieksni, pie kura arī mājām ar parādniekiem pieslēdz apkuri. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

AS “Rīgas siltuma” apkures tarifs par megavatstundu pašlaik ir 74,07 eiro. Šajā ziemā to par augstu uzskatīja bieži, bet, gaidot nākamo sezonu, uzņēmums aicina iedzīvotājus iekrāt – megavatstunda varētu maksāt divreiz vairāk.

“Uz jauno apkures sezonu gāzes cena, “Latvenergo” cena varētu būt piesaistīta pie apmēram 100 eiro, līdz ar to mūsu tarifs varētu būt ap 155 eiro,” pastāstīja “Rīgas siltums” valdes locekle Birute Krūze.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēdē piedalījās arī Ekonomijas ministrijas pārstāvji. Viņi norādīja, ka augsto tarifu riski ir zināmi un tiek domāts par iespējamiem atbalsta mehānismiem, bet atbalsts nebūs tāds kā iepriekšējā ziemā. “Šāds slieksnis “no” nemotivē atsevišķus patērētājus ieviest taupības pasākumus, jo viņi zina, ka tas tiks nokompensēts no valsts budžeta. Arī tas jāpārvērtē,” norāda Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktora vietniece Daira Armane.

Tikmēr pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” raizējas par to, lai nākamajā ziemā netiktu atslēgta apkure daudzām mājām. Apsaimniekotājs piedāvā labot Ministru kabineta noteikumus un paredzēt, ka apkure jāpieslēdz visām tām mājām, kuru parāds nepārsniedz 80%.

“Ja būtu šāds regulējums, tad Rīgā netiktu pieslēgtas tikai 76 mājas. Attiecīgi lielākais māju skaits tiktu pieslēgts,” sacīja “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) pārstāvis Raimonds Dzintars.

Bet to, ka kāda māja paliktu bez siltuma parādu dēļ, uzņēmumā “Rīgas siltums” uztvēra kā pārmetumu. Parādniekiem apkure netiekot atslēgta.

Ekonomikas ministrijā pieļauj, ka lielāks atbalsts varētu tikt piešķirts tiem, kuriem siltuma patēriņš ir mazāks. Labklājības ministrijas (LM) paspārnē sagatavoti vairāki atbalsta pasākumi iedzīvotājiem, lai palīdzētu mazināt elektroenerģijas cenu pieaugumu arī nākamajā apkures sezonā, taču premjers vairākkārt paudis, ka valsts atbalsts iedzīvotājiem nākamajā apkures sezonā varētu būt mērķētāks un “vairs nebūs tik plašs”.

Tavs komentārs par rakstu: