• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jaunieši sēž pie Vērmanes dārza rožu dobesVērmanes dārzā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas svētku centrs – Vērmanes dārzs

Liela daļa Rīgas svētku pasākumu 14., 15. un 16. augustā notiks Vērmanes dārzā – estrāde, parka celiņi un laukumi pārtaps brīvdabas skatuvē, kur gan muzikāli priekšnesumi, gan izzinošas nodarbes būs veltītas Rīgas ostas 815. jubilejas svinībām.

Piektdien, 14. augustā, plkst. 20:30 Vērmanes dārza estrādē sāksies svētku ieskaņas koncerts "8150 sekundēs ap zemeslodi". Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" svētkus piedāvā sākt kopā ar solistiem Aiju Vītoliņu, Ditu Lūriņu-Eglienu, Ievu Sutugovu, Andri Ludvigu, Mārtiņu Eglienu, Robertu Memmēnu un diriģentu Raiti Ašmani. Koncertā piedalīsies arī Rīgas Zelta koris Jāņa Ķirša vadībā.  Katrai valstij, katrai ostai ir atšķirīgs dzīves ritms, mentalitāte, tādēļ mūzika stilistiski ir dažāda – no latviešu dziesmām par jūru, īru līnijdejām, neapolitāņu melodijām, līdz šansonetēm, kas skan Francijas ostās, latino valstu dejām un amerikāņu džezam.

15.augustā no plkst. 12:00 līdz 18:00 Vērmanes dārzā svētku apmeklētāji aicināti uz pasākumu visai ģimenei "Rīgas dārgumi", bet plkst. 19:00 uz retrokoncertu "Ostas lustes".

Savukārt 16. augusts no plkst. 12:00 līdz 18:00 Vērmanes dārzā pasludināts par Līvu dienu, un viens no Līvu dienas galvenajiem notikumiem būs "Lībiešu dziedāšanas svētki".

Taču tas ne tālu nav viss. Ar svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv.

Tavs komentārs par rakstu: