• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Udens glāze un šļakstiTurpmāk krāna ūdeni dzersim no šampanieša glāzēm. Foto: Shutterstock

«Rīgas ūdens»: visi ceļ tarifus, mēs arī, mēs arī!

Visvarenais intektuālis koronavīruss ir iznīdējis gan empātiju, gan loģiku, tāpēc nav jābrīnās, ka komunālo pakalpojumu sniedzēji nolēmuši: kovidlaikos cilvēkiem nauda sākusi kokos augt! Pēc elektrības, apkures, dabasgāzes, atkritumu tarifu lēciena ir pamodušies arī ūdens un kanalizācijas saimnieki un sauc: mēs arī, mēs arī!

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Latvijas politiskajai elitei acīmredzot par to “nav viedokļa”, tāpēc tās radījumi kaut ko vāvuļo par kompensācijām, bet neko reālu nedara. Taisnību sakot, komunālo pakalpojumu sniedzējiem tas ir vienaldzīgi. Tāpēc tie droši sper nākamo soli:sak, energoresursu cenu kāpuma dēļ jāceļ arī “Rīgas ūdens” pakalpojuma tarifi. 

“Rīgas ūdens” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis savus aprēķinus, kas paredz tarifa pieaugumu līdz 2,38 eiro par kubikmetru pretstatā pašreizējiem 1,92 eiro. Tātad kopumā plānots “Rīgas ūdens” pakalpojumus sadārdzināt vidēji par 24%.

Ūdensapgādes pakalpojums no pašreizējiem 0,85 eiro par kubikmetru palielināsies par 20% un būs 1,02 eiro, kanalizācijas pakalpojuma tarifs varētu pieaugt par 25,68% no 0,74 eiro līdz 0,93 eiro par kubikmetru, bet notekūdeņu attīrīšanas maksu plānots paaugstināt par 30,3% no 0,33 eiro līdz 0,43 eiro.

Ja SPKRK apstiprinās jaunos tarifus, tad tie varētu stāties spēkā 1. maijā.

Tarifa izmaiņas esot saistītas ar elektroenerģijas, siltumenerģijas, gāzes izmaksu un citu ekspluatācijas izmaksu pieaugumu, pamatlīdzekļu nolietojuma un nemateriālo ieguldījumu vērtības norakstījumu pieaugumu, kā arī ūdenssaimniecības pakalpojumu apjomu samazināšanos. Sevišķi uzmundrinošs ir pādējais faktors, kurš, tulkojot latviski, nozīmē:nemaz nemēģiniet taupīt, tik un tā maksāsiet vairāk!

Tavs komentārs par rakstu: