• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Stockmann" veikals Rīgā"Stockmann" Rīgā palīdzēs izķepuroties uzņēmumam Helsinkos. Foto no: be-in.ru

Rīgas un Tallinas «Stockmann» pārdots Igaunijas uzņēmumam

Somijas mazumtirgotājs “Stockmann” restrukturizācijas ietvaros par 87 miljoniem eiro pārdevis tirdzniecības centrus Rīgā un Tallinā Igaunijas uzņēmumam “Viru Keemia Grupp” (VKG), teikts kompānijas paziņojumā biržai “Nasdaq”.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Stockmann” universālveikals Tallinā tika atvērts 1996. gadā, bet Rīgā – 2003. gadā, informēStockmann” mājaslapa. 

Iegūtos līdzekļus “Stockmann” izmantos parādu slodzes mazināšanai, kā arī turpinās izmantot tirdzniecības centrus kā īrnieks. “Mēs esam priecīgi, ka atradām Baltijas valstīs stabilu un uzticamu īpašnieku nekustamajam īpašumam, kas vēlas attīstīties, un sola, ka “Stockmann” turpinās tur savu darbību,” pavēstīja “Stockmann” izpilddirektors Jari Latvanens.

“Mēs esam priecīgi kļūt par “Stockmann” partneriem Baltijas valstīs. Abi nekustamie īpašumi atrodas ārkārtīgi labās vietās,” paziņoja VKG investīciju nodaļas vadītājs Stens Pisangs.

Koronavīrusa epidēmija Eiropā būtiski ietekmējusi “Stockmann” mātes uzņēmumu Somijā. Šā gada pavasarī tika apstiprināta astoņu gadu restrukturizācijas programma, kas balstīta uz visu “Stockmann” universālveikalu darbības turpināšanu, universālveikalu ēku pārdošanu un turpmāku atpakaļ nomāšanu.

2020. gadā Latvijā SIA “Stockmann” strādāja ar 26,459 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 34,9% mazāk nekā gadu iepriekš, un cieta 2,148 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai 2019. gadā.

Latvijā uzņēmums “Stockmann” reģistrēts 1998. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,775 miljoni eiro. Tas pilnībā pieder 1862. gadā dibinātajai Somijā reģistrētajai “Stockmann”. Kopumā darbojas astoņi “Stockmann” universālveikali Somijā un Baltijas valstīs, kā arī tiešsaistes veikals.

Tavs komentārs par rakstu: