• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Rigvir" iedarbība uz vēža šūnām. Reklāmas materiāls"Rigvir" iedarbība uz vēža šūnām. Reklāmas materiāls. Ekrānšāviņš no: Youtube.com

«Rigvir»: brīnumlīdzeklis vai šarlatānu vira

Medicīniskie preparāti nav tikai ķīmija. Nemaz nerunājot par placebo efektu. Jebkuras zāles vienam cilvēkam nāks par labu, citu nonāvēs. Tāpēc jau ir ārsti, lai noteiktu, kas konkrētam cilvēciņam ir derīgs. Ziniet, ja jums ir vesels mutes dobums, kobras inde, izdzerot pa kādai ēdamkarotei dienā,  uzlabos veselību. Ja jūs neslimojat ar cukura diabētu, jūs var piebeigt viena insulīna deva, kas glābj cukurslimnieku.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Šādas pārdomas nāk prātā, lasot ziņas par to, ka “saistībā ar konstatētām nepilnībām” Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu apturēt Latvijā izstrādātā pasaules mērogā unikālā, taču, cik saprotu, klīniski vēl nepavisam ne pilnīgi pārbaudītā pretvēža (pretmelanomas) preparāta “Rigvir” izplatīšanu “līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai”, bet Nacionālais veselības dienests (NVD), protams, ir nekavējoties svītrojis preparātu no valsts kompensējamo zāļu saraksta.

Nestrīdos, kompānija, kas ražo un tirgo “Rigvir” (SIA “Latima”) pa laikam neatstāj lāga iespaidu. Ari tagad no Lielbritānijas laboratorijas saņemtie rezultāti liecinot, ka “Rigvir” sastāvā ir mazāks vīrusa daudzums, nekā apstiprināts, šīs zāles reģistrējot. Tas, protams, rada aizdomas, ka rigviristi varētu būtu aizrāvušies ar savas alkatības apmierināšanu un bez jelkāda pamatojuma iedomājušies sevi par homeopātiem. Nudien, tā rīkoties nav labi – tas robežojas ar aukstasinīgas slepkavības mēģinājumu “nepadomājot”.  

Taču stāsta, ka esot pietiekami daudz cilvēku, kuriem “Rigvir” ir palīdzējis,– vienalga, cik liela vai maza šajās zālēs būtu labā vīrusa koncentācija. Un viņi, šie cilvēki, pēkšņi ir nokļuvuši divu grupējumu – iedomāto šarlatānu un absolūto birokrātu – attiecību kārtošanas epicentrā. Jo pirmajiem tas nozīmē finansiālus zaudējumus, otrajiem – paragrāfu pārkāpšanu, bet ādas vēža slimniekiem – dzīvības vai vismaz cerību zaudēšanu.    

Ja “Rigvir” ir reāli palīdzējis kaut vienam cilvēkam vismaz mierīgi nomirt, šā preparāta aizliedzēji riskē kļūt par sadistiem. Pat ja te ir runa par kvēlu cīņu pret šarlatāniem – vai jums tā neatgādina viduslaikus, kad pat par anatomijas studijām – kur nu vēl par netradicionāliem ārstēšanas paņēmieniem – draudēja sadedzināšana uz sārta? Tikai “Rigvir” gadījumā uz sārta tiek vilkti nevis iedomātie šarlatāni, bet gan viņu pacienti, kuriem šis preparāts nozīmē cerību. Un varbūt pat izveseļošanos.

Rigviristiem noteikti vajadzētu pameditēt par jautājumu: vai tiešām mēs esam tik balti un pūkaini, kā mums pašiem šķiet? Bet ZVA un NVD – vai tiešām šajā gadījumā nevarēja reaģēt citādi – tā, lai nesagādātu liekas ciešanas pacientiem? Melanomas slimniekiem jau tāpat neklājas viegli.  

Tavs komentārs par rakstu: