• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Edgars RinkēvičsMums ir ļoti jaudīgs ārlietu ministrs. Foto no: Twitter

«Rinkēviča saraksts», gribēšana un pierādījumi

Pēc tam, kad Baltkrievijas prezidents Aļaksandrs Lukašenka (Аляксандр Лукашэнка) izteicās, ka gatavo “pretsankcijas” Lietuvai un Polijai, uz brīdi radās cerība, ka Latvija, tā teikt, ir izlīdusi pa adatas aci, un pašlaik Klaipēdas ostā nonākošās baltkrievu tranzītkravas var gatavoties pārņemt Rīga.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Pusbeigtajai Rīgas Brīvostai –, kuru šobrīd no vienas puses masē bijušie tranzīta partneri, novirzot savas kravas uz pašu ostām Sanktpēterburgā un Ustjlugā, kā arī Tallinu un to pašu Klaipēdu, un no otras puses pašu bāleliņi valdošās koalīcijas personā, kuri, izmantojot Aivara Lemberga un Ventspils ostas nedienas ar Magņitska sarakstu (Magnitsky Act, šeit), sākuši nopietni grābstīties arī ap Rīgas termināļiem un piestātnēm,– tas būtu kā svaiga gaisa malks. Ak vai!

Realitāte visu ir nolikusi savās vietās: ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iz mūsu laikmeta goda, prāta un sirdsapziņas partijas “Jaunais laiks” Latvijai nevēlamo personu sarakstā ir iekļāvis 30 Baltkrievijas pilsoņus ar Lukašenku priekšgalā. Tāpēc par baltkrievu risinājumu varam aizmirst.

Starp citu, pat svarīgāks nekā ostām tas varēja būt vairāk nekā pusbeigtajai valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Dzelzceļš”.

Nu nekā! Vispirms Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš pasaka, ka Astravjecas AES (oficiālais nosaukums: Беларуская атамная электрастанцыя, БелАЭС) palaišana būs iemesls, kāpēc Latvija vairs nepirks Baltkrievijas elektroenerģiju (šeit) – un nospļauties, cik tas izmaksās Latvijas mājsaimniecībām un uzņēmumiem! Pēc tam tas pats vadonis paziņo, ka nākamā gada pasaules čempoinātu hokejā Rīga nekādi nevar rīkot kopā ar ļauno Minsku. Un pie kājas, ka politikas iejaukšana sportā nav labs tonis, bet pārņemt čempionāta rīkošanu ir gatava vēl ļaunākā Krievija (šeit).

Būsim iecietīgi: Rinkēviča jūtas pēc definīcijas ir pārāk maigas, lai tās varētu tulkot racionāli. Taču klausīties vāvuļošanu par Baltijas valstu “solidaritāti”, kura pārāk bieži izpaužas tādās formās, ka Latvijai no tās nāk tikai nepatikšanas, ir, maigi izsakoties, apnicis.

Rinkeviča ritenis ir iegriezts un, šķiet, nekas to neapturēs. Mūsu ārlietu ministrs pat savu izmeklēšanu veicis un jau pierādījis (pierādījumi gan ir slepeni, tāpēc publiski nav izpaužami), ka “9. augusta prezidenta vēlēšanas” bijušas viltotas.

Goč pendel!  

Tiesa gan, gudri cilvēki melš, ka diplomātija ir viens no efektīvākajiem instrumentiem dažādu problēmu (tostarp ekonomisku) risināšanai. Un Rinkēviča kungs taču vismaz formāli ir visu Latvijas diplomātu diplomāts.    

Tavs komentārs par rakstu: