• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Edgars RinkēvičsEdgars Rinkēvičs, kā parasti, par savu rīcību nešaubās. Foto no: Twitter

Rinkēvičs aptur praktiski pēdējās vienošanās ar Krieviju

Edgara Rinkēviča vadītā Ārlietu ministrija 1. augustā ir vienpusēji apturējusi Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par ekonomisko sadarbību, teikts ministrijas paziņojumā oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tajā pašā datumā pturēta arī Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par starpvaldību komisijas izveidošanu ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jomās darbība.

Valdība no pirmdienas jau bija apturējusi Latvijas un Krievijas 2010. gada vienošanos par abu valstu pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu.

Savukārt 16. maijā Ministru kabinets apturēja darbību Latvijas un Krievijas valdību līgumam par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tā protokolam, kā arī Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13. panta darbību: šis pants paredz, ka saskaņā ar starptautisko praksi Latvija nodrošina memoriālo būvju un karavīru masu apbedījuma vietu sakopšanu, labiekārtošanu un saglabāšanu valsts teritorijā, kā arī neliek šķēršļus mirušo militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu apglabāšanai un apbedīšanas rituālu veikšanai.

Tādā pašā veidā Krievijas puse apņēmās nodrošināt memoriālo būvju un latviešu, līvu un Latvijas pilsoņu, kuri gājuši bojā karu un represiju rezultātā Krievijas teritorijā, apbedījuma vietu sakopšanu.

Tavs komentārs par rakstu: