• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Edgars RinkēvičsRinkēvičs: Dana Reizniece-Ozola strādā neapmierinoši! Foto no: ekonomika.lv

Rinkēvičs uzskata, ka Reizniece-Ozola no Latvijas izdzinusi pārāk maz naudas

Pārsteidzoši, cik tālu no Latvijas un Eiropas Savienības (ES) realitātes lavierē Edgara Rinkēviča vadītā Ārlietu ministrija! Diezin vai mūsu ārlietu ministrs varētu nosaukt otru ES valsti, no kuras finanšu sektora šogad ir izraidīta gandrīz visa nerezidentu nauda. Taču Rinkēviča acīs tam acīmredzot nav nekādas nozīmes: ja saimnieki prasa, tātad jebkādam racionālismam nav vietas!

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Tāpēc ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos uzsvērts, ka, nespējot sakārtot finanšu sektoru, “Latvija jutīs tālejošas sekas ar nopietnu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi”. Kādas vēl, sasodīts, “tālejošākas sekas” par tām, kas jau izraisītas – uzņēmējdarbības sašaurināšanos, kas jau trešo gadu izpaužas likvidēto uzņēmumu skaita pārsvarā pār jaundibinātajiem, ārvalstu ieguldījumu uzņēmumos sarukšanu, biznesa pārcelšanu uz citām valstīm, kārtējo Cēsu (cilvēku skaita ziņā) pazušanu no Latvijas?   

Tas ir štrunts, uzskata Rinkēvičs un sava ziņojuma sadaļā par nelegālo finanšu plūsmu ierobežošanu atgādina, ka “situācija Latvijas finanšu sektorā un panāktais progress pastiprināti tiek un arī nākotnē tiks vērtēts starptautiskajās organizācijās”. Nu un? Vai tas, ka Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas “Moneyval” ziņojumā Latvijas finanšu sistēma vairākās jomās ir novērtēta ar vidējiem un zemiem efektivitātes rādītājiem, kā rezultātā valstij tiek piemērota pastiprinātas uzraudzības procedūra, ir pietiekams iemesls graut valsts ekonomiku, burtiski izdzenot no tās jau tā deficītos apgrozāmos līdzekļus?

Rinkēvičs uzskata, ka nākamgad praksē esot jānodrošina “kontrolēta ABLV bankas likvidācija”. Ar to jūs arī varējāt sākt un beigt: ABLV bankas miljardi, kuri, ļaujot bankai pašlikvidēties, Rinkēviča un viņa politisko drauģeļu bandai aizpeld gar degunu, ir pietiekams stimuls, lai atmestu sentimentu un iedarbinātu visus demagoģijas gaņģus.   

Sak, cīņa pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma finansēšanu un masveida iznīcināšanas ieroču izgatavošanas, glabāšanas, pārvietošanas, lietošanas un izplatīšanas finansēšanu ir starptautiskā miera un drošības apdraudējuma jautājums. Ir jau ir, skaidra bilde: sazin, cik neitronu bumbu jau ir izperējuši no Latvijas finanšu sektora neizdzītie ārvalstnieki!

Rinkēvičs acīmredzami uztraucas par to, ka Latvija pašlaik “atrodas teroristu finansēšanas pirmajās rindās”, tāpēc  “jebkādi gadījumi, kad Latvijas finanšu sistēma tiek izmantota prettiesiskām un starptautiskos standartus vai sankciju režīmu pārkāpjošām vai apejošām darbībām, ir nepieļaujami. Lai arī primāri noziedzīgu līdzekļu legalizēšanas un sankciju jautājumi attiecas uz finanšu institūcijām, tomēr tiem ir tieša ietekme uz drošību, uzņēmējdarbības vidi, Latvijas un tās uzņēmēju iespējām piesaistīt investīcijas un uz Latvijas valsts reputāciju kopumā. Stabila un efektīvi pārvaldīta finanšu sistēma ir nacionālās drošības jautājums.” Kurš iebildīs?

Tikai viens jautājums Rinkēviča kantorim: vai jūs varat nosaukt vēl kādu ES dalībvalsti, no kuras banku sektora 2018. gadā ir izdzīti vairāk nekā 90% nerezidentu naudas? Ja varat, tad, lūdzu, pastāstiet, kā šajās valstīs zudusī nauda tiek kompensēta.

Ja nevarat,– tad par ko mēs vispār runājam, ārlietu ministr? Jums taču pat formāli vairs nav nekādas atbildības par saviem vārdiem un ziņojumiem. Bet ar buldozeru stūrēt virsū savai kolēģei Reizniecei-Ozolai tik un tā nav labs tonis.

1 Komentāri


 1. Anna
  2018-12-28

  Kam interesē šī slimā šuneļa pretvalstiska ļerkstēšana , cik šis zābaks ir piesaistijis ārvalstu investīciju ?

Tavs komentārs par rakstu: