• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks dzer no upesĪstenam latvidietim jābūt izdzīvotājam. Foto no: go.selfrely.com

Rīts LatVIDijā

Patiesi, ja jūs nepārkāpjat likumu un maksājat visus nodokļus, jums nav no kā baidīties. Izņemot bada nāvi, protams, bet šāda jūsu izvēle nav valsts un politiķu darīšana. Tāda, lūk, šonakt mani piemeklēja vīzija par mūsu varenās valsts netālu nākotni.

Dzintars Zaļūksnis

Es it kā pamodos valstī, kura oficiāli bija mainījusi nosaukumu un tagad bija LatVIDija. Ne monarhija, ne republika, vienkārši LatVIDija. Galvenais, ka nosaukumā jau bija ietverta valsts pārvaldes forma.

Pirmais, ko katrs apzinīgais latvidietis dara, no rīta atvēris acis, – nekavējoties ielūkojas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Un atviegloti nopūšas, ja pa nakti tajā nav “iebiris” kāds ziņojums. Piemēram: “Uzmanību! 20... gada ... jūnijā Jūs veikalā “Beta” iegādājāties vakardienas bulciņas kopsummā par 0,64 eiro, samaksājot par tām skaidrā naudā. Uzstājīgi lūdzam sniegt paskaidrojumus, no kurienes Jums skaidras naudas līdzekļi 1 eiro apmērā un pierādīt, ka par tiem ir nomaksāti visi nodokļi.” Vai: “Uzmanību! VID datu bāze uzrāda, ka Jums ir izveidojies nodokļu parāds 1,52 eiro apmērā. Ja Jūs triju darba dienu laikā nepārskaitīsiet summu Valsts kasei (rekvizīti), visi Jūsu konti kredītiestādēs tiks bloķēti bezstrīdus kārtībā, tiesā tiks ierosināta piedziņas lieta, bet ziņojums par Jūsu pārkāpumu tiks nosūtīts Jūsu darba devējam.” Un tamlīdzīgi.

Nedod Die’s latvidietim aizgulēties! Tad var nepaspēt pie brokastu sausiņiem un krāna ūdens precīzi saskaitīt savā maciņā skaidru naudu un sameklēt tās izcelsmes dokumentus. Bet tas ir vitāli svarīgi. Katrs latvidietis zina, ka pa ceļam uz sabiedriskā transporta pieturu vai pat turpat pie mājas ārdurvīm pēkšņi var parādīties Sirdsapziņas policijas patruļa, kura rūpīgi pārbaudīs kabatu un maciņa saturu un konfiscēs visu naudu, par kuru ir aizdomas, ka tā nav “pareiza”, proti, vai nu nav neapstrīdami pierādāma tās izcelsme (un tātad tiek pieņemts, ka tā nākusi no teroristiem), vai arī par to nav nomaksāts kāds nodoklis. Turklāt tuktukpolicistiem jeb tuktukiem, kā viņus sauc tautā, ir tiesības atņemt visu skaidro naudu, kas pie blēdīgā latvidieša atrasta, vēl arī izrakstot soda kvīti, un tad tu jau no rīta būsi zaudējis šīs dienas iztikas līdzekļus un vēl palicis valstij parādā.

Par to gan neviens nesūdzas, jo LatVIDijas valdība ir pasaulei apsolījusi, ka valstī tiks izskausta visa iespējami nepareizā nauda, un, protams, lai to izdarītu, vispirms jātiek galā ar skaidras naudas norēķiniem. Ikvienam valsts pilsonim, nepilsonim un vienkārši apmeklētājam VID ir iekārtojis savu excel dokumentu, kurā bankas automātiski ievieto informāciju par katru saņemto un iztērēto centu. Pasaule apbrīno latvidiešus, jo tai ir grūti saprast, kā var tik lielā mērā upurēties valsts uzplaukuma vārdā.

Ja skaitļi excel tabuliņā nesakrīt, VID nekavējoties bloķē latvidieša kontus un pēc tam rūpīgi pēta tajos ienākušās naudas izcelsmi. Likums nosaka, ka šis process nedrīkst ilgt vairāk par 12 dienām: zinātnieki ir pierādījuši, ka tieši tik ilgi vidusmēra latvidietis var nodzīvot neēdis. Par slāpēm valsts īpaši neuztraucas – LatVIDijā ir pietiekami daudz bezmaksas upju un ezeru, arī lietus ir visai bieža parādība, tāpēc VID pasūtītie pētnieki ir pierādījuši, ka fatāla dehidratācija vidusmēra latvidietim nedraud pat tad, ja viņam nav pieejami bezskaidras naudas norēķini.

(Turpinājums šeit)   

Tavs komentārs par rakstu: