Rodions Kurucs "Nets" uniformā.Rodions Kurucs "Nets" uniformā. Publicitātes foto: Nets

Rodions Kurucs debitējis NBA, kur šosezon būs trīs Latvijas basketbolisti

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs 3. oktobrī debitēja Nacionālās basketbola asociācijas (National Basketball Association, NBA) līmenī, gūstot 13 punktus Bruklinas “Nets” komandas pirmssezonas pārbaudes spēlē pret Ņujorkas “Knicks”.

Nets”vienība savā laukumā cieta zaudējumu ar rezultātu 102-107, bet Kurucs spēlēja visu pēdējo ceturtdaļu, kuru “Nets” uzvarēja ar 31-26. No traumas atlabstošais “Knicks” centrs Kristaps Porziņģis maču vēroja no tribīnēm.

Kurucs laukumā bija 12 minūtes, kuru laikā trāpīja četrus no pieciem divpunktu metieniem un piecus no sešiem soda metieniem, bet vienīgais trejacis lidoja grozam secen. Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra četras bumbas un nopelnīja vienu piezīmi.

“Nets”Kurucu vasarā NBA draftā izvēlējās ar 40. numuru un vēlāk noslēdza ar viņu līgumu uz četriem gadiem. Tikmēr Porziņģis turpina atlabt pēc februārī gūtās ceļgala saišu traumas un pagaidām nav skaidrības, kad liepājnieks varētu atgriezties laukumā. Viņš NBA aizvadījis trīs sezonas.

NBA sezona sāksies 16. oktobrī, un šogad tajā spēlēs trīs Latvijas basketbolisti:

savai trešajai NBA sezonai ar Sanantonio “Spurs”vienību gatavojas arī Dāvis Bertāns.