• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Grēta TunbergaGrēta Tunberga: jaunā tipa diktators? Ekrānšāviņš: nytimes.com

Rokas nost no nabaga Grētas!

Zviedru jaunavas Grētas Tunbergas (Greta Thunberg) pirmais uznāciens nebija īpaši izdevies. Jā, viņu pamanīja, neliela publikas daļa pat piekrita, ka viņa kļūst par “jaunās paaudzes” karognesēju. Taču milzu ažiotāžu sacelt neizdevās, un mūsdienās tas nozīmē, ka simulakrs tā arī palika simulakrs.      

Dzintars Zaļūksnis

Bet Grētas-marionetes striķīšu raustītāji izrādījās gudri un ietekmīgi cilvēki, un nākamais uznāciens jau bija Apvienoto Nāciju tribīnē. Izrādei sākās otrais cēliens, precīzāk, iestājās kulminācija – tagad jau cēlā jaunava lido un trauc.  

Nabaga bērns, gribas izsaukties, pēc kā viņa izskatās! Nudien, pēc Bokas jaunkundzes, kura (savā galvā valdošo) kāpostu miksli ar milzu pārliecību grib pasniegt ne jau vairs nieka “zviedru tautai”, bet gan visai globālajai sabiedrībai. Interneta fīreri gan izrādās ciniskāki un mēģina piekabināt Grētai pat Ādolfa Hitlera (Adolf Hitler, 1889-1945) vaibstus. Lai arī pat ļoti iespējams, ka pēc dažiem gadiem tas, par ko tik kvēli iestājas Grēta, izrādīsies vienkārši precīzi kultivētas baumas.

Tikai nevajag tagad žēlot Grētu un viņas vecākus! – savu kumāsiņu no finanisiālā “pīrāga” viņi noteikti ir dabūjuši un, ja nebūs stulbi, dabūs nokosties vēl. Piebildīšu: man personīgi neskauž, viņi par to ir samaksājuši gan ar savu mieru, gan reputāciju, gan, kā izteicās pati Grēta, ar viņas “bērnību”. Izteicās pārspīlēti, ar nejauku patosu, un tomēr sava kripata taisnības tur ir.

Nezinu, cik lielā mērā Grēta Tunberga pašlaik ir pašas un vecāku veidots frīks. Aizdomas, ka viņi šajā procesā vairs neko nekontrolē, ir tikai aizdomas. Tiek piesaukts pat visiem zināmais divdabīgais ļaundaris-filantrops Džordžs Soross (George Soros). Iespējams, kāpēc gan ne!

Taču sešpadsmitgadīgais skuķēns Grēta (lai gan, būsim godīgi, 16 gadus veca jauniete citos gadījumos mūsdienās vairs netiek uzskatīta par bērnu) arvien vairāk pazūd zem svešu ambīciju, režisūras, klišeju, melu un maldu kalna. Patiesību sakot, drīz vien Grēta Tunberga pārstās eksistēt kā personība.

Paliks tikai karogs, šķirkli par kuru varēsim atrast wikipēdijā. Daži viltīgi cilvēciņi kādu laiku viņas vārdā un piesedzoties ar viņas tēlu vēl turpinās pelnīt sev miljardus, pēc tam miljonus, pēc tam viņu aizmirsīs. Ja Grēta būs pietiekami prātīga, viņa iegūs labu izglītību, izmantos savu pieredzi un restartēsies jau kā patstāvīga personība. Tikai, lai tas notiktu, šobrīd lieciet mierā nabaga Grētu! Viņai jāmācās un jāapgūst dzīves gudrība.   

Tavs komentārs par rakstu: