• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
DITF jaunās ēkas būvlaukumā.DITF jaunās ēkas būvlaukumā. Publicitātes foto: RTU

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes pamatos iemūrē «laika kapsulu»

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 21. aprīlī, iemūrēja laika kapsulu Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) jaunās ēkas pamatos. Ēka tiek būvēta RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā – Zunda krastmalā 10. Augstskola izplatījusi informāciju, kurā uzsver, ka šis ir ilgi gaidīts vēsturisks mirklis, jo DITF pēc ēkas uzbūvēšanas beidzot pievienosies sešām RTU inženierzinātņu fakultātēm, kas jau ir izvietotas Ķīpsalā.

Patlaban DITF mācību korpusi atrodas netālu no Ķīpsalas, Sētas un Daugavgrīvas ielā, taču pirmoreiz fakultātes vēsturē tai būvē jaunu, īpaši DITF vajadzībām piemērotu ēku. Tajā būs ne tikai auditoriju telpas un laboratorijas, kur strādāt studentiem un zinātniekiem, bet arī koplietošanas auditoriju centrs, kur notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. “Fakultātei būs tās darbībai piemērotas modernas telpas, un, kas simboliski, iecerēts, ka jaunā ēka durvis vērs nākamgad, kad mūsu fakultāte svinēs 60. jubileju,” saka DITF dekāns profesors Agris Ņikitenko, akcentējot, ka DITF ir Latvijā vadošā tādās pētījumu jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, mašīnmācīšanās un programmatūras izstrādes un projektēšanas tehnoloģija.

Fakultātes ēkas pamatos tika iemūrēta laika kapsula, kurā ievietoti RTU rektora un četru fakultātes dekānu – tagadējā un trīs bijušo – vēstījumi nākamajām paaudzēm, kā arī fakultātes zinātnisko darbību vistrāpīgāk raksturojošais priekšmets – robots gudrības simbola pūcītes veidolā.

Fakultātes jaunā ēka top, izmantojot Eiropas rekonstrukcijas un attīstības fonda (ERAF) finansējumu, ģenerāluzņēmējs ir SIA “Skonto Būve”. 

RTU ir pirmā Latvijas augstskola, kas jau 1965. gadā sāka būvēt savu studentu pilsētiņu Ķīpsalā. RTU pamazām veidojas par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru, tāpēc aug arī universitātes studentu pilsētiņa. Fakultātes tiek renovētas, kā arī būvētas no jauna. Patlaban Ķīpsalā atrodas sešu inženierzinātņu fakultāšu ēkas, moderna Laboratoriju māja un Zinātniskās bibliotēkas jaunā ēka – Studentu māja, kā arī studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins.

Tavs komentārs par rakstu: