• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
jauno inovatoru nodarbībaJauno inovatoru nodarbība. Publicitātes foto: RTU

RTU rosina jauniešos interesi par klimata tehnoloģijām

Lai vairotu jauniešu uzņēmējspējas un sociālās prasmes, kas saistītas ar klimata pārmaiņu un vides problēmu mazināšanu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sāk jaunu programmu “Young Innovators” [Jaunie inovatori].

Programmas mērķauditorija ir 12 līdz 18 gadus veci jaunieši, kuriem būs iespēja gūt jaunas prasmes, attīstīt sistēmisko domāšanu un, sadarbojoties ar pašvaldībām, uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām, ietekmēt uz vietējās kopienas interesēm un jauniešu izaugsmi vērstu lēmumu pieņemšanu. Dalība programmā arī vairos skolēnu izpratni par atbildīgu patēriņu, aprites ekonomiku, klimata tehnoloģijām, mazoglekļa dzīvesveidu, kā arī pilsoniski aktīvu uzvedību. 

Programmu īsteno RTU Dizaina fabrikas inovāciju un koprades kontaktpunkts “EIT Climate-KIC Hub” sadarbībā ar biedrību “Latvijas Mazpulki” un Latvijas Universitātes vadošo pētnieci Guntu Kalvāni. Jau sākts tiešsaistes semināru cikls mazpulku vadītājiem par sistēmisko domāšanu, sistēmas inovācijām, līderismu, līdzdalību utt. Mazpulku vadītāji jauniegūtās zināšanas nodos tālāk skolēniem, kuri, izmantojot apriņķa kartēšanu, apzinās savas apkaimes vides izaicinājumus un, izmantojot “EIT Climate-KIC” piedāvātos rīkus un pieejas, meklēs tiem risinājumus.

Tiešsaistes apmācības sākuši 27 mazpulku vadītāji no visas Latvijas. Plānots, ka programmā iesaistīties vairāk nekā 200 skolēnu – klimata čempionu.

RTU aicina skolas paust viedokli par interesi iesaistīties programmā, aizpildot anketu šeit

Tavs komentārs par rakstu: