• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Islandes demisionējušais premjerministrs Gunlejksons Sigmuntūrs Gunlejksons pēc atkāpšanās no amata. Foto no: kvannabladid.is

Sabiedrības spiediena rezultātā demisionējis Islandes premjerministrs

Islandes premjerministrs Sigmuntūrs Gunlejksons (Sigmundur Gunnlaugsson) ir atkāpies no amata, ziņo Lielbritānijas raidorganizācija BBC. Lēmumu par demisiju Gunlejksons ir pieņēmis saistībā ar “Panamas saraksta” skandālu.

Islandes opozīcija aicināja parlamentu balsot par neuzticības izteikšanu labēji centriskajai valdībai, taču Gunlejksons atkāpās, to negaidīdams.

ASV galvaspilsētā Vašingtonā bāzētais Starptautiskais pētniecisko žurnālistu konsorcijs (The International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ) aprīļa sākumā publiskoja no juridiskās firmas “Mossack Fonseca” “noplūdušos” dokumentus, kuros uzrādīta vairāku pasaules valstu līderu līdzdalība shēmās. To dalībnieki izvairījušiess no nodokļu maksāšanas, “mazgājuši” nelegāli iegūtu naudu un veikuši citas mahinācijas.

“Panamas sarakstā” figurē arī Gunlejksons un viņa dzīvesbiedre. Kā lasāms dokumentos, 2007. gadā Britu Virdžīnu salās abi “personīgām vajadzībām” ir nodibinājuši ārzonas uzņēmumu “Wintris Inc.”, ko juridiski apkalpojusi Mossack Fonseca”.

Agrāk Gunlejksons ir saistījis plašsaziņas līdzekļu uzmanību, aizbēgot no TV intervijas pēc tam, kad žurnālists uzdeva viņam jautājumus par ārzonām.

Petīciju ar prasību Gunlejksonam atkāpties parakstīja vairāk nekā 16 000 islandiešu.            

Tavs komentārs par rakstu: