• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tukšs trolejbusa salons.Satiksmes ministrs pieļauj, ka sabiedriskajā transportā valda haoss. Foto: Rigas satiksme

Sabiedriskajā transportā likumu vietā darbojas «revolucionārā sirdsapziņa»

Interesanti laiki pienākuši: valdība atceļ valstspilsētu pašvaldību piešķirtās atlaides sabiedriskajā transportā, satiksmes ministrs apgalvo, ka tas esot nesamērīgi un Veselības ministrija (!) ar viņu to neesot saskaņojusi, tomēr pat pieredzējuši juristi kautrējas pavaicāt, kāds tam visam ir likumiskais pamats un uz kāda punkta pamata Ministru kabinets (vai Veselības ministrija – kāda starpība?) atļaujas iebraukt pašvaldību kompetencē. Kovids, ziniet, ir atcēlis jebkuru tiesiskumu!   

Dzintars Zaļūksnis

Tātad valdība lēmusi, ka pilsētu pašvaldību noteiktās atlaides sabiedrisjaā transportā līdz lokdauna beigām (tās pašlaik pasludinātas 15. novembrī, taču diezin vai tā būs tiesa) neesot spēkā. Patiesībā, ja iejauktos ģenerālprokurors, visdrīzāk, izrādītos, ka šāds lēmums nav spēkā no tā taisīšanas brīža, bet Juris Stukāns klusē, tāpēc samierināsimies ar realitāti!

Interesanti, ka valsts noteiktās atlaides un ārpus valstspilsētām palikušas spēkā. Štrunts, ka pat tas pats valsts satiksmes fīrers Tālis Linkaits to uzskata par tādu kā haosu.

Lai nu kā, Rīgas domei, kuras valdošā koalīcija, protams, nesāks spļaut acīs saviem kolēģiem valdībā, tomēr daļai pasažieru grasās kompensēt zaudējumus, ko izraisījusi valdības, maigi izsakoties, voluntārā rīcība. Protams, šī kompensēšana notiks uz visu rīdzinieku rēķina, bet arī tas mūslaikos vairs netiek uzskatīts par kaut ko satraukuma vērtu.

Tāpat kā tas, ka domes kompensācijas tiek piešķirtas – uzminiet, kam? – tikai potētajiem jeb sadarbspējīgi sertificētajiem.

Un atkal jāuzsver – nevaicājiet, kādi normatīvie akti ir pamatā šādai neslēptai segregācijai, tik un tā kaut cik jēdzīgu atbildi nesaņemsiet, jo tādas nemaz nav. Rīgas domes vadība vienkārši piespēlē radniecīgajai valdībai – darbojas atbilstoši tīri revoluc..., ai, atvainojiet, kovida sirdsapziņai.

Ne jau visi sapotētie saņems Rīgas domes kompensācijas. Tās plānots piešķirt vakcinētajiem pašvaldības pirmsskolas iestāžu pedagogiem, jaunāko (1.-3.) klašu un specskolu skolotājiem, kā arī mediķiem un sociālajiem darbiniekiem. Domnieki sola, ka visi viņi saņems 100% kompensāciju. Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis gan atzīst, ka vēl nav skaidrs, kā kompensāciju sistēma darbosies, taču norāda, ka, visdrīzāk, šo procedūru nodrošināšot SIA “Rīgas satiksme”, jau pirmēji sašķirojot potētās un nepotētās e-biļetes. “Rīgas satiksmes” valdes locekle Džineta Innusa apliecina, ka uzņēmums tam esot gatavs. Jautājums, kas “Rīgas satiksmei” devis tiesības rīkoties ar fizisku personu medicīniskajiem (sensitīviem!) datiem, protams, tiek apiets, it kā tāda vispār nebūtu.

Tā vietā Innusas kundze vienkārši priecājas, ka pasažieru skaits pilsētas sabiedriskajā transportā samazināsies, un arī braukt par zaķi nevarēšot – [papildu līdzekļi tiks tērēti, lai] palielināšoties kontroles jauda. Un kontrolēšot ne tikai biļetes, bet arī maskas un distances ievērošanu. Varbūt arī roku un ausu tīrību, Innusas kundze un visu pārējo sabiedriskā transporta uzņēmumu dāmas un kungi? Likumi taču šā kā tā nedarbojas! 

Tavs komentārs par rakstu: