• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Laura Ikauniece-Admidiņa un Martins Dukurs ar balvāmLaura Ikauniece-Admidiņa un Martins Dukurs. Foto: ieva Lūka/LETA

Sadalītas Latvijas «Gada balvas sportā 2015»

Latvijas "Gada balvu sportā 2015" kā labākais treneris ir saņēmis Sandis Prūsis, kurš vada valsts bobsleja izlasi un iepriekšējā sezonā palīdzēja Latvijas vadošajam bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim triumfēt Pasaules kausa izcīņā gan divnieku, gan četrinieku konkurencē.

Par aizejošā gada Latvijas labākajiem sportistiem nosaukti skeletonists Martins Dukurs un vieglatlētikas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa. Divkārtējais olimpisko spēļu vicečempions M.Dukurs šo balvu ieguvis jau trešo gadu pēc kārtas un piekto kopumā. Šogad viņš jau trešo reizi uzvarēja pasaules čempionātā, sesto reizi triumfēja Eiropas čempionātā, kā arī sesto reizi ieguva Pasaules kausu. Savukārt Ikauniece-Admidiņa gada augustā sensacionāli izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā, turklāt ar 6516 punktiem uzstādīja jaunu Latvijas rekordu. Šosezon Ikauniece-Admidiņa piedalījās trijās septiņcīņas sacensībās, visās labojot Latvijas rekordu.

Basketbolists Kristaps Porziņģis tika nosaukts par Latvijas gada uzlecošo zvaigzni sportā. Latvieti šogad Nacionālās basketbola asociācijas (National Basketball Association, NBA) draftā ar augsto ceturto numuru izvēlējās leģendārais Ņujorkas "Knicks" klubs. Par spīti skeptiķiem, viņš šobrīd aizvada lielisku debijas sezonu pasaules spēcīgākajā basketbola līgā.

Nominācijā "Labākā Latvijas sporta spēļu komanda" balvu ieguva Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas šoruden notikušajā Eiropas čempionātā iekļuva ceturtdaļfinālā un izcīnīja astoto vietu. Tādejādi valstsvienība atkārtoja savu labāko sasniegumu kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas, jo komandai astoto vietu izdevās iegūt arī 2001. gada čempionātā.

Savukārt par "Labāko Latvijas komanda individuālajos sporta veidos" tika atzīta bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieka ekipāža ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, kuri pasaules čempionātā izcīnīja bronzu, bet Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā spēja iegūt pirmo vietu.

Tavs komentārs par rakstu: