• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vecāku protesti pret skolas slēgšanuNe visi piekrīt Šadurskim, ka "slikta" vidējā izglītība ir sliktāk nekā tad, ja tās nav vispār. Foto no: 46.lv

Šadurska «melnajā sarakstā» – 40 vidusskolu

Sarēķinājis, ka Latvijas simtgades gaidās 29 likvidētas skolas ir “par maz” (šeit), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ir pateicis skaļu bitītmatos! un atzinis, ka tuvākajā laikā jālikvidē vēl 12% vidusskolu.

Dzintars Zaļūksnis

Apmēram 40 no kopumā 330 vidusskolām Latvijā, paziņojis Šadurskis, ir “ar zemu izglītības līmeni”. Tādā kārtā atbilstoši Šadurska vadītās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jaunajiem noteikumiem, šīs 40  vidusskolas riskē “palikt bez valsts finansējuma”. Ja kāds gribēs, lai tās uztur, učuki lai par brīvu strādā, bet liberālu klaunu valstī vidusskolas vajadzīgas tikai lielās pilsētās!

Kas ir galvenais kritērijs? Nu, tak centralizētais eksāmens! “Ja skolā vidējā atzīme centralizētajā eksāmenā matemātikā ir padsmit procenti, nu, tā nav izglītība. Ko šie jaunieši darīs ar šo izglītību?” retoriski vaicā klauns Šadurskis, piebilstot, ka šīs “pusskolas” jau tāpat “ilgstoši cīnās ar skolotāju trūkumu un aizvietošanu” un “viena daļa” no tām “pēc dažiem gadiem vairs nepastāvēs kā vidusskolas”. Labāk lai jaunieši neiegūst vidējo izglītību vispār nekā iegūst “pa roku galam”! Darba tirgū pašlaik trūkst arī palīgstrādnieku. Piemēram, Lielbritānijā un Īrijā – galvenokārt nekvalificētu fiziska darba darītāju, kuriem vidējā izglītība tikai traucē.

Trīs no Šadurska “melnajā sarakstā” un tātad riska zonā esošajām vidusskolām atrodas Rīgā, pārējās reģionos. Šadurskis gan atsakās nosaukt konkrētas izglītības iestādes, sak, ja tās likvidēs pašvaldības, ko nu es iejaukšos!

Perifērijas skolu “noplicināšanas” problēmu par labu centra vidusskolām Šadurskis, kā parasti, ignorē. Kāpēc gan par to būtu jārunā, ja liberālās ekonomikas un politikas apstākļos viss “regulējas pats no sevis”? Tostarp cilvēku un bērnu skaits valstī.

1 Komentāri


 1. Valdis Aleksandrovs
  2018-09-06

  Vai ties'am neviens to ga'igo kropli nesad'u'sosies nov'akt????? Nu cik var??? Un ja tas kret'ins manineies'udz'es ties'a par (neeso's'a gda un cie'nas aizskar'snu), kur'a es noteikti uzvar'e'su, noteikti taps raksts par to, kur gan klejo sl'egto skolu skol'eni... P.S. Atvainojos par dru'ken'em - norm'alais kompis devies uz " sanatoriju" , be 'sim nevelos mekl'et. k'a iesat'it garuma un m'ikstin'ajuma z'imes...

Tavs komentārs par rakstu: