• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skrundas vidusskolaKam vajadzīga Skrundas vidusskola? Foto no: skrunda.lv

Šadurska vārdā nosauktā «skolu piebeigšanas plāna» tuvākās kandidātes

Lai arī ir pavisam maza iespēja, ka “Jaunās Vienotības” dižgars, nopelniem bagātais izglītības klauns Kārlis Šadurskis arī topošajā valdībā varēs saglabāt savu krēslu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) centrālajā vietā, tomēr viņa sastrādātie dokumenti turpinās dzīvot un uzvarēt: lai tos apturētu, nākamajam ministram var nepietikt dukas.

Dzintars Zaļūksnis

Sevišķi tas attiecas uz “skolu tīkla optimizēšanas” metodiku – vienu no retajiem jautājumiem, kuru Šadurska balagānam ir izdevies novest līdz konsekvencei. Tas nozīmē, ka izglītības iestāžu slēgšana, apvienošana, pārprofilēšana var turpināties automātiski, vienalga, kas būs ministrijas politiskais vadītājs.

Tāpēc pašlaik ļoti nopietni ir jāuztver IZM informācija par skolām, kurās skolēnu skaits ir mazāks par ministrijas noteiktajām normām – bez šaubām, pašvaldības, kas savu pilsētu un ciemu pastāvēšanas vārdā centīsies šādas izglītības iestādes “pieturēt”, riskē zaudēt valsts finansējumu pedagogu algām – tātad šī centība jau sākotnēji ir bezcerīga.   

IZM Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece informē, ka Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni – tā tas ir Skrundas vidusskolā. Lai arī Skrundas vidusskolā ir pietiekams pamatskolēnu skaits, to skaitam 1.-9. klasē sasniedzot 297, trijās vidusskolas klasēs kopumā mācās tikai 29 jaunieši – trīs 10. klasē, 11 skolēni 11. klasē un 15 skolēni –12. klasē. Kopumā šajā izglītības iestādē reģistrēti 326 izglītojamie, tātad pašai skolai slēgšana nedraud, bet gandrīz skaidrs, ka jaunie skrundenieki drīz būs spiesti aprobežoties ar pamatskolas izglītību, vidējo meklējot citur.

Trīs 10. klases skolēni ir arī Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā. Kopumā 1.-12. klasē šajā skolā mācās 162 izglītojamie. Tas nozīmē, ka Valmierā pavisam drīz varētu “pazust” viena skola vai vismaz vidusskola.

Pa četriem desmitklasniekiem ir Alojas Ausekļa vidusskolā, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā, Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā. Pieci demitklasnieki ir Zasas vidusskolā, bet 10. klašu skolēnu skaits nepārsniedz 10 kopumā 22 vidusskolās.

Vai nākamajā mācību gadā durvis vērs par 22 vidusskolām mazāk, vai varbūt kāda vēl “aizkavēsies” – tam vairs laikam nav īpašās nozīmes. Šadurskis un troikas koalīcija var būt gandarīti – cilvēki no Latvijas turpina izbraukt uz neatgriešanos, bet skolu slēgšanas sistēma strādā bez traucējumiem!

Tavs komentārs par rakstu: