• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Finanšu ministrs Jānis Reirs un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.Finanšu ministrs Jānis Reirs un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece slēpj sejas. Foto: Ernests Dinka/Saeima

Saeima apstiprina «kraukšķīgu» nākamā gada budžetu

13. Saeima galīgajā lasījumā ir pieņēmusi likumu Par valsts budžetu 2022. gadam un to pavadošo likumu paketi, ziņo lsm.lvNākamgad vara paredzējusi ieņēmumus 10,66 miljardu eiro apmērā, bet izdevumus – 12,4 miljardu eiro apmērā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Deficīts, kā redzat, jau sākotnēji paredzēts 1,74 miljardu eiro jeb 16,5% no plānotajiem ienākumiem – rēķināsim tā nevis kā pieņemts lidojošajā silē – no prognozētā iekšzemes kopprodukta/IKP. Vienkārši tāpēc, lai kabāk redzētu, cik daudz nākamgad atkal būs jāaizņemas. Taisnības labad – jāaizņemas droši vien būs krietni vairāk, jo pieredze rāda, ka gan deficīts laikam ritot palielināsies, gan aizņemšanās parasti notiek ar rezervi.

Bet, ja pavisam precīzi, tad valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi atbilstoši valdībā sākotnēji atbalstītajam un Saeimā iesniegtajam projektam 2022. gadā prognozēti 10,663 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 12,406 miljardi eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2021.gada plānu likumā par valsts budžetu 2022. gadam paredzēts ieņēmumu palielinājums 1,078 miljardu eiro apmērā un izdevumu palielinājums 1,642 miljardu eiro apmērā. Brangi, ja atceramies, ka nākamais ir vēlēšanu gads, bet kovidam nav redzams ne gals, ne mala. Kraukšķīgi – ja vērtējam lidojošās siles vajadzības.

Visnotaļ kraukšķīgi.

Tavs komentārs par rakstu: