• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
JKP deputāts Krišjānis FeldmansJKP deputāts Krišjānis Feldmans jūt, ka tur kaut kas nav kārtībā. Foto no: puaro.lv

Saeima izrādās saprātīgāka par valdību: «vakcīnloterijas» likums ielikts atvilktnē

Pārmaiņas pēc atgriezušies pie savu tiešo pienākumu pildīšanas, 13. Saeimas deputāti ar joni pierādīja, ka viņi tomēr var paveikt arī ko saprātīgu nevis tikai pildīt Krišjāņa Artura Kariņa vadītās valdības iegribas. Proti, Saeimas deputāti lēma no plenārsēdes darba kārtības izņemt vakcinācijas loterijas likumprojektu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

InfoTOP.lv jau rakstīja, kāpēc šī iecere tīri juridiski (nerunājot nemaz par ētisko pusi) ir nejēdzīga. Tagad to, ka kaut kas te nav kārtībā, pamanījuši arī 59 Saeimas deputāti. 28 deputāti, kuri nobalsoja “par”, acīmredzot neko neredz un nedzird.

Bažas par vakcīnloterijas likumprojektu publiski pauda Jaunā konservatīvā partija (JKP), sakot, ka viens no neskaidrajiem jautājumiem saistīts ar vakcinācijas loterijai paredzēto finansējumu, liela daļa no kura paredzēta publicitātes un tamlīdzīgu pakalpojumu nodrošināšanai. Deputāti neesot pārliecināti, vai vairāk nekā 400 000 eiro mārketingam utt. ir adekvāta summa, pauda JKP deputāts Krišjānis Feldmans. Tas, protams, ir interesants jautājums, taču loteriju nepadara nelikumīgu. Cita lieta – kāpēc loterijas organizēšana netiek uzticēta VAS “Latvijas Loto”, kā to paredz likums (JKP interpretācijā – kam esot gan nepieciešamā pieredze, infrastruktūra, kā arī raidlaiks sabiedriskajos medijos).

Galu galā pat plastilīnveidīgā “Jaunā vienotība” atzina, ka ir “gatava iepauzēt ar vakcinācijas pret “Covid-19” loterijas likumprojekta skatīšanu Saeimā”. Gan nav rakstīts, ka “vakcīnloterija” līdz ar to ir “norakta” un nekad necelsies – neskaidrie jautājumi vēl tikšot apspriesti 9. augustā gaidāmajā koalīcijas sanāksmē. Pēc visa spriežot, tieši tad koalīcijas partneri centīsies iestatīt smadzenes spītniekiem no JKP.

Redzēs, cik kuram izrādīsies dukas un pārliecības.

Tavs komentārs par rakstu: