• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars. Foto: Ieva Lūka / LETA

Saeimā izveidota Latvijas Reģionu apvienības deputātu grupa bez definētas attieksmes pret valdošo koalīciju

LETA

Lai veicinātu sadarbību un pilnvērtīgi pārstāvētu Latvijas reģionu intereses Saeimā, seši Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošie deputāti izveidojuši atsevišķu deputātu grupu, kurā darbosies lielākoties no Reformu partijas (RP) rindām nākušie Inga Bite, Inga Vanaga, Guntars Bilsēns, Inita Bišofa, Juris Viļums un Gunārs Igaunis, informēja LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Bite pavēstīja, ka deputātu grupa plāno septembrī iesniegt likumprojektu, kas paredzēs samazināt pievienotās vērtības nodokli veselīgai pārtikai. Tāpat plānots rosināt normatīvajos aktos noteikt, ka tauta ievēl pašvaldības vadītāju - par to kļūs persona, kura vēlēšanās būs saņēmusi vislielāko punktu skaitu.

Grupā nav notikusi diskusija par attieksmi pret koalīciju. Bite un Vanaga koalīcijā neesot, savukārt RP formāli skaitās koalīcijā. Taču ar RP kopumā ir dīvaina situācija, jo daļa tās frakcijas deputātu ir vienā partijā un vēl kāda daļa citā politiskajā spēkā. Deputāte skaidroja, ka deputāti plāno balsot pēc sirdsapziņas un varētu atbalstīt koalīcijas saprātīgus piedāvājumus.

Bilsēns, Bišofa, Viļums un Igaunis ir RP frakcijas deputāti, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija.

LRA ir kļuvusi par aktīvāko centrisko spēku konsolidētāju Latvijā ar plašu pārstāvniecību dažādos Latvijas reģionos. Šobrīd par kopīgu sadarbību 12. Saeimas vēlēšanās jau ir paziņojušas deviņas nacionālas un reģionālas politiskās organizācijas: "Reģionu alianse", "Vidzemes partija", "Apvienība iedzīvotāji" no Ikšķiles novada, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, Latvijas Atdzimšanas partija, partija "Par prezidentālu republiku", Kristīgi demokrātiskā savienība, Daugavpils reģionālā partija "Mūsu partija" un Jūrmalas reģionālā partija "Tev, Jūrmalai".

LRA veidojošās politiskās organizācijas iestājas par sabalansētu Latvijas novadu un reģionu attīstību un iedzīvotāju piesaistes reģioniem stiprināšanu, ekonomisko patriotismu un PVN likmes samazināšanu pārtikai, nodarbinātības veicināšanu, valsts pārvaldes modeļa pilnveidošanu, visas tautas vēlēta prezidenta institūcijas izveidošanu, kā arī vairākus citus valstij nozīmīgus jautājumus ar kuriem plašāk iespējams iepazīties apvienības programmā.

Apvienības līderi Saeimas vēlēšanās ir Mārtiņš Bondars (Vidzemē), Mārtiņš Šics (Rīgā), Dainis Liepiņš (Zemgalē), Nellija Kleinberga (Kurzemē) un Juris Viļums (Latgalē). Kā Latvijas Reģionu apvienības premjera kandidāts 12. Saeimas vēlēšanās ir izvirzīts Bondars. Saraksts pieteikts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos - Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, un tajā iekļauti 115 deputātu kandidāti; līdz ar to LRA ir viens no retajiem politiskajiem spēkiem, kas spēj piedāvāt pilnu deputātu kandidātu sarakstu, norāda partijas līderis.

Tavs komentārs par rakstu: