• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Melnādains vīrietis sēž uz kāpnēm Tiem, kas vēlas emigrēt uz Latviju, laiks apsēsties un padomāt. Foto: Scanpix

Saeimas deputāti tomēr nobalso pret ANO Migrācijas paktu

Partiju “Saskaņa”, “Attīstībai/Par” un “Jaunā vienotība” 31 deputātam balsojot pret, Saeima tomēr pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO Vispasaules nolīgumam par drošu, kontrolētu un likumīgu migrāciju (Migrācijas paktam).

Rezolūciju – tātad nepievienošanos ANO migrācijas paktam – atbalstīja 43 deputāti no “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “KPV LV”.

Tomēr der atcerēties, ka deviņi deputāti, kas pārstāvēja ZZS, “KPV LV”, JKP un “Saskaņu” šajā balsojumā nepiedalījās, tostarp trīs ZZS aizejošās valdības ministri.

Savukārt pret rezolūciju, paužot atbalstu pakta ratifikācijai, bija 31 parlamentārietis no “Saskaņas”, “Attīstībai/Par” un “Jaunās vienotības”.

Rezolūciju par pakta noraidīšanu Saeimā bija iesnieguši nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK deputāti, Zaļo un zemnieku savienības deputāts Armands Krauze un pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko.

Šajā rezolūcijā Ministru kabinets tiek aicināts nepievienoties ANO migrācijas paktam, jo dokuments esot pretrunīgs un ar vienpusīgu pozīciju, tajā esot pausts nacionālai valstij nepieņemams vēstījums un tas mazinot nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumos.

Rezolūcijā pausts, ka pakts nav ticis pienācīgi prezentēts un skaidrots sabiedrībai, un tā parakstīšana var nonākt pretrunā ar Latvijas tiesību aktiem. Dokumentā arī norādīts, ka Saeima stingri nepiekrīt “vienpusējiem ANO Globālā drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktā ietvertajiem apgalvojumiem, ka jebkāda migrācija, pat nelegāla, ir cilvēka tiesības, ka tā ir neizbēgama, pozitīva un atbalstāma parādība un labklājības, inovāciju, ilgtspējīgas attīstības avots”.

Valdība ir vienojusies ņemt vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu ANO Migrācijas paktam, tomēr teorētiski tā var parlamenta viedokli ignorēt.

1 Komentāri


 1. Temīda
  2018-12-08

  Lēmējvara -Saeima pavēl izpildvarai Ministru kabinetam nepievienoties šim migrantu paktam , jo Latvijā jau ir 300 000 migrantu no PSRS laikiem !

Tavs komentārs par rakstu: