• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Otrādi apgriezts balsojuma īkšķisKad bikses pilnas, arī sarkanās līnijas galvā apgriežas otrādi, kur nu vēl Saeimas balsojums! Foto: LETA

Saeimas deputātu interese: ar «ātrajiem» uz VIP palātu

Nelolosim muļķīgas ilūzijas: ne jau par mediķiem, pacientiem vai citiem “jefīšiem” domāja balagānveidīgās 13. Saeimas deputāti,  galīgajā lasījumā pieņemot “sarkanām līnijām” sašīvīkātās “Saskaņas” deputāta Vjačeslava Dombrovska rosinātos grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, ar kuriem tiek piešķirti 8,3 miljoni eiro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku algu paaugstināšanai.

Dzintars Zaļūksnis

Un pārējiem? Pārējam medicīnas personālam tiek atļauts: 1) pāriet uz “ātrajiem”; 2) strādāt vairāk virsstundu nekā noteikts Darba likumā. Te būt vietā atgādināt, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) joprojām nav piekritusi pagarināt mediķu virsstundas vairāk nekā atļauts Darba likumā. Kaut vai tāpēc, ka šis lēmums Saeimas sociālo un darba lietu komisijā ir pieņemts, klātesot tikai valdības un darba devēju pārstāvjiem, kuri bija priekšlikuma ierosinātāji.

Tad kā jūs domājat, kāpēc “latviskie” parlamentārieši pēkšņi ir “norijuši krupi” un pieņēmuši “kremliskās Saskaņas” priekšlikumu? Nejauši? Neticu un piedāvāju savu versiju. Pat nule ievēlētajiem Saeimas deputātiem noteikti jau ir zināms, ka speciāli viņiem, viņu radiem, draugiem un dārzniekiem Gaiļezerā jeb Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) vēl Gunta Belēviča laikos tika iekārtotas VIP palātas, kurās veselības aprūpes finansējuma latviskās blaknes neizpaužas.

Taču atklāts paliek jautājums, kā līdz šīm palātām nokļūt. Ne jau savai personīgajai mašīnai benzīnu kāds grasās dedzināt. Bet NMPD Rīgā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli. Tas nozīmē, ka apdraudētas ir mūsu visudārgo deputātu miesas. Un šādos apstākļos, protams, “Saskaņas” kremliskais raksturs piemirstas, jo, atvainojiet, visiem pilnas bikses.

Interesanti un reizē zīmīgi, ka parlamentārieši neatbalstīja vairākus citus priekšlikumus paredzēt finansējumu mediķu atalgojuma palielinājumam, noraidīts tika arī vēl viena “Saskaņas” deputāta Andreja Klementjeva priekšlikums, kas paredzēja finansējumu ārstniecības personu un ārstniecības iestāžu pārējā personāla atlīdzības pieaugumam.

Vai var būt kaut kādas šaubas par “balsojuma motīviem”? Jā, protams, maz kas notiek marsiešu galvās. Bet ķēdītē “deputāts – VIP palāta” pārrāvums nu ir likvidēts.

Tavs komentārs par rakstu: