• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Subjektīvs partiju sarakstu apskatsSubjektīvs partiju sarakstu apskats. Attēla: Viedais Manels

Saeimas deputātu kandidātu sarakstu subjektīvs apskats

Pirms strēķīša aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena apsolīju: “dunduku” izvēli apskatīsim, kad būs iesniegti saraksti Saeimas vēlēšanām. Pienācis laiks pildīt solījumu.

Viedais Manels

Tiesa, tagad arī es esmu viens no “dundukiem”, jo balotējos. Blogerim tas tiešām nav prāta darbs, jo priekšvēlēšanu laikā vairāk vai mazāk automātiski novērsīsies sekotāji, kas atbalsta konkurējošas listes. Taču emuāru kaldināšana nav mans maizes darbs, bet hobijs vai pēdējos gados drīzāk ierocis pret cilvēces izdeldētājiem un to vietējiem vagariem, tāpēc es nebēdāju.

Uzreiz brīdinu, ka 14. Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstu apskats būs SUBJEKTĪVS. Turklāt ne balotēšanās dēļ, bet nesamierināma civilizācijas atiestatīšanas jeb lielā reseta pretinieka pozīcijas dēļ. Manuprāt, tas ir izdzīvošanas jautājums.

Sākšu no otra gala – ar sarakstiem, par kuriem nekādi nedrīkst balsot, ja latvju tautai nevēlam iznīkšanu. Tās ir esošās špricētāju koalīcijas partijas “Jaunā Vienotība”,Konservatīvie, Nacionālā apvienība, “Attīstībai/Par!”.Balsotājs par šīm partijām savlaicīgi var sastādīt testamentu, turklāt par mantinieku ieceļot nevis savas atvases, kuras gaida tāds pats liktenis kā viņu pašu, bet kādu no Klausa Švāba (Klaus Schwab) “labdarības” fondiem.

“Jaunajai Vienotībai”, Konservatīvajiem, “Attīstībai/Par!” un to uzticamakajiem satelītiem Progresīvajiem vēl pievienoju LGBT karodziņu, jo šīs partijas ir kvēlas sodomītu aizstāves. Turklāt Progresīvie bez iebildēm īstenoja spaidu vakcināciju Rīgā. Tā sacīt, ja gandēt tautu, tad uz pilnu klapi! Visus minētos sarakstus bez vilcināšanās atkritumu urnā!

Turpat ierindojami citi valdošās kliķes satelīti – “Saskaņa” un Apvienotais saraksts. “Saskaņas” spice piedalījās pagājušā gada 12. novembra pučā, kad Jānis Urbanovičs, [Arturs] Rubiks juniors un citi kabančiki piedalījās valsts apvērsumā kopā ar Raivi Dzintaru, Jāni Iesalnieku un pārējām šņorēm. Latvija, cik zinu, kļuva par vienīgo valsti pasaulē, kur kovida un potes neskartajiem visu līmeņu tautas priekšstāvjiem liedza balsstiesības.

Bet apvienotās politiskās soļankas virējs Uldis Pīlēns pat neslēpj, ka 5% barjeras pārvarēšanas gadījumā Apvienotais saraksts bloķēsies ar kliķes partijām.

Jā, “atkritnes listēs” ir arī cienījami cilvēki. Šoreiz bez pēdiņām. Tomēr viņi neveido klimatu savās partijās. Jājautā: kāpēc jūs tur esat? Vai amats, statuss sabiedrībā un labumi ir vērtīgāki par tautas izdzīvošanu? Placebo potes nebūs mūžīgas un pienāks arī jūsu kārta. Jūs pārliecināt ir par vēlu. Taču vēlētājus pašā laikā. Ja kāds iz kliķes kandidātiem publiski pateiks: nebalsojiet par manu listi, tad – cepuri nost!

Tātad – par ko balsot? Man ir divi kritēriji. Pirmkārt, konsekventa nostāja pret spaidu potēšanu. Otrkārt, potenciāla iespēja ne tikai pārvarēt 5% barjeru, bet arī iegūt pietiekami daudz balsu, lai diktētu Saeimas dienaskārtību. Ja pats nebalotētos, es balsotu par vienu no turpmākajiem četriem sarakstiem. Neslavēšu savu listi, vien nosaukšu favorītus: Latvija Pirmajā vietā”, “Katram un katrai”, “Suverēnā vara”, “Stabilitātei!” Nomest balsi zemē negribētos, lai gan tas nenoliedzami ir labāk nekā atdot kādam no “atkritumu urnas sarakstiem”.

Atsevišķi izdalāma Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kuras deputāti pučā nepiedalījās, taču par obligāto vakcināciju klusē kā zivis. ZZS, visticamāk, būs pārstāvēta 14. Saeimā, bet tas, ar ko bloķēsies zemnieki, lielā mērā ir atkarīgs no ievēlētajiem deputātiem. Te, manā skatījumā, risks ir milzīgs. Taču, ja kādam nu galīīīgi nav pieņemams neviens no 4 ieteiktajiem sarakstiem, tad labāk balsot par ZZS nevis par “miskastes listēm” vai nomest savu balsi tieši zem lidojošās siles radījumu ķepiņām.

Ko manā izpratnē nozīmē – nomest balsi? Pirmām kārtām – nepiedalīties vēlēšnās. Vai arī nobalsot par sarakstu, kas gandrīz garantēti neiekļūs Saeimā. Rezultātā zemē nosviestās balsis pacels un sadalīs savā starpā uzvarētāji.

Nelaime tāda, ka potenciālie autsaideri pārsvarā ir no opozicionāru vides. Tātad daļa viņu vēlētāju biļetenu izrādīsies farmas dienderu grozā, samazinot potes pretinieku skaitu Saeimā. Starp mums runājot, ja vara gribētu, tā atsijātu daļu sarakstu, veicot pārbaudi, vai šajās partijās reāli vēl ir nepieciešamie 500 biedru, lai startētu vēlēšanās (man par to ir stipras šaubas!). Taču, lai dezorientētu elektorātu, 19 (deviņpadsmit!) saraksti kliķei ir pašā laikā.

Esmu dzirdējis baumojam, ka dažas sīkpartijas esot speciāli varnešu iebīdītas vēlēšanās, taču pats domāju, ka pie vainas līderu ambīcijas, kas izrādījušās lielākas par virsmērķi. Atkārtoju, ka, atšķirībā no oficiālās maldināšanas medijos par sarakstu reitingiem, šī ir mana subjektīvā prognoze. Tātad veram vaļā pārējās listes!

Sāksim ar Latvijas Krievu savienību. Domāju, klusēšana par diskrimināciju pēc vakcinācijas pazīmes un impotence Uzvarekļa demontāžas laikā ir norakusi šo partiju. Centieni šķelt sabiedrību pēc nacionālās pazīmes vairs nav populāri.

“Tautas kalpi Latvijai”, visticamāk iegūs gana balsu, lai tiktu pie valsts finansējuma. Taču pašreizējā situācijā paņemt par bāzi Jura Žuravļova “Jauno saskaņu”, manuprāt, bija “zaškvars”. Ja ne pārmērīgās ambīcijas, tad – ļoti ticams – šīs listes līderi (piemēram, Aivars Smans), kuriem tika piedāvāta iespēja startēt perspektīvos sarakstos, varētu turpināt cīņu pret kliķes pabirām Saeimā. Tagad Tautas kalpi nosmels vien prāvu sauju elektorāta, padarot spaidu potes pretinieku pozīcijas parlamentā šķidrākas.

Kristīgi progresīvā partija startē ar 31 (!) kandidātu. Te jāliek emodži, kas ar pieri dauza sienu. Kad izšķiras tautas liktenis, politiskās modes skatei nav īstais laiks.

Turpat arī “Vienoti Latvijai” ar 28 (!) kandidātiem. Ja gribat pagūt izdarīt ko labu, iesaku sākt aģitēt savus vēlētājus balsot par opozīcijas milžiem un arī pašiem nebalsot par savu listi, bet kādu no lielā četrinieka. Jums taču ir jāapzinās draudošās briesmas. Vismaz spriežot pēc pašu publikācijām. Šoreiz katra balss ir no svara.

“Tautas varas spēks” iet ar cerību gūt boikotētāju balsis, taču šīs idejas īstenošana dzīvē ir naiva. Īstenie boikotētāji jau piemēra sev mocekļu kroņus, bet pārējie nobalsos par kliķes partijām. Tajā pašā laikā nedomāju, ka šā saraksta cepēji ir pajolīši, taču līst katram zem ādas nav šā apskata mērķis.

“Apvienība Latvijai” saraksts (vien 72 kandidāti) ir bezcerīgs, uz vadonīšu ambīcijām būvēts projekts. Ar 13. Saeimas deputāta Māra Možvillo autoritāti būs par īsu. Taču te savādāk nevarēja būt, jo kāpšana uz grābekļa daudziem kandidātiem ir nacionālais sporta veids.

Visbeidzot, “Republika”. Ko te var teikt? – izlietu ūdeni nesasmelsi. Sandis Ģirģens tagad var saukt sevi kaut par antivakseri kvadrātā vai kubā. Iekšlietu ministra amatā sastrādāto publika neaizmirsīs. Prātīgi būtu bijis ne vien kaisīt “pelnus uz galvas”, bet uz kādiem gadiem paiet nostāk no politikas. Nezinu, vai tas dotu listei kādas perspektīvas, bet tagad iespējas ir izkūpējušas.

Vairumā statistu sarakstu vietu atraduši sabiedrība pazīstami kašķenieki, kam zaudējuma sūrumu atsvērs iespēja kārtējo reizi publiski parieties. Laikam te nekāda pote nelīdzētu.

Noslēgumā es atvainojos krietniem cilvēkiem visos opozīcijas sarakstos. Zinu, ka jūs balotējaties ar vislabākajiem nolūkiem. Vēl nepilnu mēnesi varat mani neieredzēt. Taču šobrīd tas nav svarīgi. Daudz svarīgāk, lai Latvijas pilsonis neizšķiestu savu balsi.

Lūk, tāds man sanāca “dunduku” apskats. Ņemiet par labu! Un atcerieties: izvēli, ko izdarīsiet 1. oktobrī, labot nevarēs! Arī tad, ja jūs atteiksieties izvēlēties, savā vietā ļaujot to darīt CITIEM.

Tavs komentārs par rakstu: