• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ansis un Jēkabs KantāniPagaidām labākā Latvijas pārstāvja Toma Kantāna jaunākie brāļi Ansis un Jēkabs. Foto no RTU Open mājas lapas

Šaha festivāla «RTU Open 2019» pirmie uzvarētāji

Pirmo reizi pārsniedzot 1000 dalībnieku slieksni, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā risinās Ziemeļvalstīs lielākais šaha festivāls “RTU Open 2019”. Šogad tas notiek jau devīto gadu, pulcējot gan pasaulē zināmus lielmeistarus, gan amatierus, un festivāla programma papildināta ar jauniem turnīriem, pirmo reizi iekļaujot arī bridžu.

“RTU Open” oficiālā atklāšana notika 5. augustā, bet festivālu ievadīja turnīri nedēļas nogalē – Ātrspēles jeb blica turnīrā, kas notika 3. augustā, pirmās septiņas vietas ieņēma Indijas pārstāvji, pirmajā ierindojoties Šardulam Gagarem (Shardul Gagare), bet no Latvijas pārstāvjiem labākais rezultāts – 15. vieta – bija Tomam Kantānam. Pavisam šajā turnīrā sacentās 167 šahisti.

Ātrā šaha turnīrā, kas notika 4. augstā, labākais izrādījās Vācijas lielmeistars Rasmuss Svane (Rasmus Svane). Arī šajā turnīrā labākas Latvijas pārstāvis, ierindojoties 6. vietā, bija Kantāns. Šajā turnīrā sacentās kopumā 187 šahisti.

Bridža turnīrā, kas bija divu sesiju pāru turnīrs un Latvijas tūres 3. posms, uzvarēja Jānis Romanovskis un Māris Purgailis. Pavisam tajā piedalījās 31 pāris jeb 62 bridžisti.

“RTU Open 2019” līdz 11. augustam notiek deviņi turnīri, kas paredzēti dažāda līmeņa meistarības spēlētājiem. Kopējais balvu fonds ir 26 000 eiro.

Turnīrus iespējams vērot arī video tiešraidē. “RTU Open 2019” rīko RTU un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Festivāla norisi atbalsta RTU, LŠF, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Latvijas Sporta federāciju padome un “Baltic Law Offices”.

“RTU Open 2019” mājaslapa šeit.

Tavs komentārs par rakstu: