• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dailes teātra ēka agrā pavasarīDailes teātra ēka agrā pavasarī. Publicitātes foto: DT

Sāk Dailes teātra ēkas siltināšanu, labiekārtos teritoriju

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir uzsākusi būvdarbus energoefektivitātes paaugstināšanai Dailes teātra ēkā Rīgā, Brīvības ielā 75. Vēsturiskajai ēkai tiks siltinātas ēkas ārsienas, skatuves tornis un jumti.

Ēkas fasādes atjaunošanas un siltināšanas darbus paredzēts veikt 16 mēnešu laikā.Būvdarbu veikšanai VNĪ noslēgts līgums ar SIA “PRO DEV”. Līguma summa – 1,66 miljoni eiro, no kura 85% ir ES līdzekļi un 15% valsts līdzfinansējums. Projekta autori ir SIA “Projektēšanas Birojs AUSTRUMI”.

Pārskatāmā nākotnē izmaiņas skars arī apkārtējo Dailes teātra teritoriju. “Dailes teātra priekšlaukuma attīstība tiks īstenota kārtās. Pirmajā kārtā plānoti darbi Dailes teātra aizmugures pagalmā un Epikūra dārza sakārtošana. Šos darbus paredzēts uzsākt vasarā,” atklāj VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis- Pigits.
Dailes teātra labiekārtošanai 2019. gadā kopīgu sadarbību uzsāka VNĪ un Rīgas domes Īpašuma departaments, veicot teātrim piegulošās teritorijas sakārtošanas projekta izstrādi. Skvērs pie Dailes teātra daļēji ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums – teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir VNĪ pārvaldībā, bet atlikusī daļa Brīvības ielas pusē – no kasēm līdz Matīsa ielai – Rīgas pašvaldības īpašumā.

VNĪ norāda – īstenojot arhitektu biroja “MADE arhitekti” ieceri, plānots paplašināt teritorijas zaļo zonu. No vairākiem desmitiem teritorijā esošo koku tiks izzāģēti astoņi, kuri pēc ekspertu izvērtēšanas tikuši atzīti kā savu mūžu nokalpojuši, un to vietā papildus iestādīti vismaz 23 jauni lielizmēra koki, kā arī tiks ierīkoti soliņi un laternas.

Tavs komentārs par rakstu: