• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Spēlmaņu nakts" balvas"Spēlmaņu nakts" balvas. Foto no: satori.lv

Sākas balsošana par «Spēlmaņu nakts» nominantiem

Ir paziņoti ikgadējās "Spēlmaņu nakts 2018/2019" nominanti 16 kategorijās. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 23. novembrī, Dailes teātrī, un tās režisore šogad būs aktrise Marija Bērziņa.

Visvairāk "Spēlmaņu nakts" balvas nomināciju šogad saņēmušas izrādes "Pūt, vējiņi", "Vēstures izpētes komisija" un "MUMU".

Nominācijai "Gada lielās formas izrāde" nominēta Valmieras Drāmas teātra (VDT) izrāde "Hamlets", Liepājas teātra izrāde "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta", Mihaila Čehovas Rīgas Krievu teātra izrāde "MUMU", kā arī Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Pūt, vējiņi!" un Jaunā Rīgas teātra (JRT)  izrāde "Vēstures izpētes komisija".

Nominācijai "Gada mazās formas" nominēta Dailes teātra izrādes "Dēls" un "Kalpones", Daugavpils teātra izrāde "Kliedzēji", VDT izrāde "Mārtins Īdens", "Dirty Deal Teatro" teātra izrāde "Pēc grāmatas motīviem", kā arī Kristīnes Krūzes izrāde "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi."

Nominācijai "Gada režisors" nominēti režisors Alvis Hermanis par "Vēstures izpētes komisiju", Viesturs Kairišs par izrādi "MUMU" un Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) iestudēto izrādi "Klīstošais Holandietis". Balvai nominēts arī režisors Viesturs Roziņš par izrādēm "Kliedzēji", "Piramīda" un "Salātlapiņa".

"Gada režisora" balvai nominēts arī Elmārs Seņkovs par izrādi "Pūt, vējiņi!", kā arī Valters Sīlis par izrādēm "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta", "Tikšanās vieta-Rīgas pilsētas II teātris" un "Pēc grāmatas motīviem".

Nominācijā "Gada aktrise" atzīmēta Lauma Balode par Zentas Mauriņas lomu izrādē "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi", Zane Dombrovska par Aleksandras Beļcovas lomu izrādē "Meistars un Aleksandra", kā arī Rēzija Kalniņa par lomām izrādēs "Bīstamie sakari", "Kalpones" un "Lauva ziemā".Šai balvai nominēta arī Inese Kučinska par Bernardas Albas lomu izrādē "Bernardas Albas nams", Ieva Segliņa par Klēras lomu izrādē "Kalpones" un Ilze Ķuzule-Skrastiņa par lomām izrādēs "Kalpones", "Salemas raganas" un "Lulū".

Nominācijai "Gada aktieris" izvirzīts aktieris Rolands Beķeris par Normana lomu izrādē "Ģērbējs", Egons Dombrovskis par Roberto Zuko lomu izrādē "Roberto Zuko", kā arī Andris Keišs par Vīlera lomu izrādē "Linda Vista", Ģirts Ķesteris par Pjēra lomu izrādē "Dēls", Mārtiņš Meiers par Hamleta lomu izrādē "Hamlets" un Kaspars Znotiņš par lomu izrādē "Vēstures izpētes komisija".

Vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumu noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā – teātra kritiķe, zinātniece un teātra vietnes "www.kroders.lv" galvenā redaktore Ieva Rodiņa, teātra kritiķe un zinātniece Maija Svarinska, teātra kritiķis Normunds Akots, teātra kritiķis, laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, kā arī žurnālists un dramaturgs Uģis Segliņš.

Tavs komentārs par rakstu: