• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Festivāls "Re Re Rīga!" Foto: Ieva Lūka/LETA

Sāksies festivāls "Re Re Rīga!"

LETA

Šodien Rīgā sāksies festivāls "Re Re Rīga!", kas norisināsies līdz 9.augustam un iepazīstinās ar laikmetīgo cirku, ielu teātri un pasaules mūziku, informēja starptautiskā ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāla "Re Re Rīga!" komunikācijas speciālists Lauris Kļaviņš.

Festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers norādīja, ka festivāla jaunums šogad ir laikmetīgā cirka izrāžu programma iekštelpās - tādējādi tiks parādīts augstāks izrāžu sarežģītības līmenis. Festivālā būs arī daudzveidīga brīvdabas izrāžu programma, kurā būs akrobātika, ielu teātris, performances, kā arī pasaules mūzikas koncerti, kas būs bez maksas. Izrāžu centrālā vieta būs pie Rīgas Kongresu nama.

Ķibers atklāja, ka viens no interesantākajiem festivāla pasākumiem būs norvēģu trupas "Cirka Teater" un jauniešu pūtēju orķestra "Auseklītis" izrāde "Musica Mobile". Tā, pēc viņa teiktā, ir pārsteigumiem pilna izrāde, kura sākas ar sajukumu, orķestrim saduroties ar mūzikas mašīnu. Izrādi varēs vērot piektdien, 8.augustā, plkst.19 un sestdien, 9.augustā, plkst.19 pie Laimas pulksteņa.

Festivāla direktore Odrija Fišere pastāstīja, ka festivālā būs gan jaukas, izklaidējošas izrādes ģimenēm, gan avangards augstās mākslas cīnītājiem. Viena no šādām avangarda izrādēm būs spāņu trupas "Animal religion" izrāde "Indomador", kas mēģinās iedrošināt mežonīgo un neloģisko skatītājā, izgaismojot dīvainības mūsdienu laikmeta rutīnā. Izrādes notiks rīt, 7.augustā, un piektdien, 8.augustā, plkst.21 Kongresu nama Jaunajā zālē. Noskaņās pilnīgi pretēja būs somu trupas "Nuua" izrāde "Lento", kura, pēc Fišeres teiktā, būs poētiska un pārdomas raisoša. Šī izrāde notiks piektdien, 8.augustā, plkst.19.30 Kongresu nama Lielajā zālē.

Festivāla noslēdzošajā dienā plkst.19.30 Kongresu nama Lielajā zālē spāņu "Circo eia", kura sastāvā ir četri akrobāti un viens mūziķis, apspēlēs komunālā dzīvokļa ikdienas tēmu. Izrāde apbalvota vairākos starptautisko cirka festivālos.

Festivāla atklāšanā šovakar plkst.19.30 Kongresu nama Lielajā zālē uzstāsies grupa "Tālamana" ar koncertuzvedumu "Pa dzintara ceļu… / Songs Along the Amber Road". Šajā kolektīvā dažādas etniskās izcelsmes etno un džeza mūziķiem pievienojies sitaminstrumentālists Šeins Šanahāns, kurš ir čellista Jojo Ma līdzgaitnieks un viens no Āzijas etniskās mūzikas projekta "Silk Road" dalībniekiem. Koncertuzvedums "Pa dzintara ceļu…" izveidots īpaši šim notikumam un vedīs klausītājus ceļojumā pa senajiem dzintara tirdzniecības ceļiem no Baltijas jūras krastiem, cauri Centrālajai Eiropai uz Vidusjūru, līdz pat senajai Ēģiptei. Kolektīvu vada latviešu izcelsmes mūziķe Laila Saliņa.

Centrālā festivāla norises vieta šovasar būs Kongresu nama laukums. Īpaši izziņotas izrādes notiks arī citur pilsētvidē, bet mūzikas skatuve atradīsies kultūras kafejnīcā "Espanāde2014". Kopumā šogad "RE RE Rīga!" dalību apstiprinājuši 20 kolektīvi ar 65 māksliniekiem no 12 valstīm. Plānots, ka šogad festivālu apmeklēs divreiz vairāk apmeklētāju nekā pērn - pēc organizatoru aplēsēm, četru dienu laikā to apmeklēs vismaz 15 000 apmeklētāju gan no Latvijas, gan ārvalstīm, tādējādi kļūstot par Baltijā lielāko laikmetīgā cirka un pasaules mūzikas festivālu.

Piektdien, 8.augustā, no plkst.17 un sestdien, 9.augustā, no plkst.14 parkā pie Rīgas Kongresu nama notiks arī Cirka skola, kurā varēs piedalīties visi interesenti.

Festivāls "Re Re Rīga!" notiks jau otro gadu. Tajā viesosies mākslinieki no Spānijas, Nīderlandes, Beļģijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Francijas, Lielbritānijas, Turcijas, ASV un Latvijas.

Tavs komentārs par rakstu: