• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Dzejas dienu" neoficiālais logo"Dzejas dienu" neoficiālais logo.

Sākušās septembra «Dzejas dienas 2019»

Līdz 16. septembrim rit starptautiskais profesionālās dzejas festivāls "Dzejas dienas 2019". Šogad pasākums fokusēts uz laikmetīgo dzeju un Balkānu autoriem.

Lai iepazītu ārzemju poētiskās aktualitātes, festivāla veidotāji piedāvās dažādu valstu un reģionu dzeju, veicinot jaunu atdzejojumu tapšanu un Latvijas auditoriju iepazīstinot ar dažādiem nozīmīgiem citvalstu autoriem. Šogad "Dzejas dienās" viesosies Balkānu reģiona dzejnieki albānis Parids Teferiči (Parid Teferiçi), maķedonietis Ģoko Zdraveskis (Ѓоко Здравески) un serbs Petars Matovičs (Петар Матовић).

Savukārt Baltijas viesu vakarā apmeklētāji varēs iepazīties ar triju Baltijas valstu dzejnieku –  latvieša Valta Ernšteina, lietuvietes Aušras Kaziļūnaites (Aušra Kaziliūnaitė) un igauņa Kivisildnika (Sven Kivisildnik) – daiļradi.

Šogad festivāla programma pulcēs vairāk nekā 80 dzejniekus un atdzejotājus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Albānijas, Serbijas, Maķedonijas, Sīrijas, Horvātijas, Velsas, Beļģijas un Polijas. Pasākumi noritēs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, "Elektrum" Olimpiskā centra peldbaseinā, Raiņa un Aspazijas mājā, Ziepniekkalna apkaimē, Esplanādē un citviet.

Par pasākuma vēstniecību izvēlēta mākslas galerija "Noass", kurā noritēs vairums festivāla notikumu un kurā būs pieejams dzejas grāmatu maiņas punkts. Tajā katrs interesents varēs ierasties ar savu grāmatu un apmainīt to pret kāda cita atnesto grāmatu vai "Dzejas dienu" izdoto grāmatu.

Turpinot pērn iesākto iniciatīvu, arī šogad notiks "Online dzejas festivāls", kura ietvaros līdz 12. septembrim, pievienojoties "Facebook" grupai "Dzejas rupors", ikviens var sākt vai arī turpināt rakstīt dzejoļus un gūt atpazīstamu dzejnieku atsauksmes.

Piektdien, 13. septembrī, Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) padome piešķirs "Dzejas dienu" balvu par labāko oriģināldzejas vai atdzejas krājumu. Šogad balvai nominēti pieci dzejas krājumi: Jānis Vādons "Klusuma forma", Aivars Madris "Zonas", Arvis Viguls "Grāmata", Jeļenas Glazovas (Елена Глазова) bilingvālais izdevums "Alkatība/Алчность", ko atdzejojis Arvis Viguls, un senspāņu varoņepus "Dziesma par manu Sidu" (Cantar de Mio Cid), ko atdzejojis Uldis Bērziņš.

Balvas laureāts tiks izvēlēts aizklātā balsošanā un naudas balva 1000 eiro apmērā tiks pasniegta "Klasiķu vakara" pasākumā plkst. 19 centrā "Koka Rīga".

Šogad ir atjaunota festivāla mājaslapa www.dzejasdienas.com, kurā pieejama informācija par visiem dzejas dienu pasākumiem gan Rīgā, gan reģionos, kā arī informācija par festivāla dalībniekiem un autoriem.

"Dzejas dienas 2019" organizē LRS un festivālu informatīvi atbalsta portāli "Satori" un "lsm.lv", izdevumi "Domuzīme" un "konTEKSTS". Festivālu finansē Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tavs komentārs par rakstu: