• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lidosta "Rīga". Foto: Ieva Lūka/LETA

Saņemti pieci piedāvājumi lidostas pasažieru termināļa paplašināšanai

NOZARE.LV

 Šodien ir noslēgusies piedāvājumu iesniegšana starptautiskās lidostas "Rīga" pasažieru termināļa paplašināšana jeb Ziemeļu piestātnes būvniecības pirmajai kārtai. Kopā saņemti pieci piedāvājumi no pieciem pretendentiem, informē lidosta "Rīga".

Konkursā savus piedāvājumus iesnieguši šādi pretendenti - piegādātāju apvienība "FCC, Selva būve un Principle Energy", piegādātāju apvienība "Hochtief Solutions, ACB", SIA "Arčers", SIA "Skonto Būve" un SIA "Re&Re".

Pēc iesniegto piedāvājumu atvēršanas lidostas "Rīga" iepirkumu komisija ir sākusi to vispusīgu izvērtēšanu, kas ietver detalizētu tehniskā un finanšu piedāvājuma analīzi un novērtējumu atbilstoši pasūtītāja tehniskā projekta prasībām. Ņemot vērā pasažieru termināļa paplašināšanas projekta kopējo apjomu un sarežģītību, tiek prognozēts, ka visu piedāvājumu rūpīga izvērtēšana prasīs vairāk nekā mēnesi.

Termināļa paplašināšanas 5.kārta paredz jaunas gaisa kuģu piestātnes izbūvi. Jaunā piestātne būs izmantojama gan Šengenas, gan ārpus Šengenas pasažieru apkalpošanai, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Turklāt jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti. Kopējā jaunās piestātnes ēkas platība plānota 15 300 kvadrātmetri.

Tavs komentārs par rakstu: