• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
kaste ar dažām "iezīmētām" olāmBīstamās olas izskatās tādas pašas kā pārējās. Foto: Shutterstock

Sargieties no svešām – sevišķi poļu – vistām un olām!

Pēc tam, kad vairākos Siguldas bērnudārzos bērniem pēc pusdienošanas radās veselības problēmas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklāja salmonellas (Salmonella enteritidis) baktērijas Polijas izcelsmes putnu gaļā. Baktērija tika konstatēta no SIA “Gaļsaimnieks” ņemtajos paraugos, kā arī SIA “EVBL” ņemtā paraugā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Ārpuskārtas pārbaude uzņēmumos “Gaļsaimnieks” un EVBL” notika tāpēc, ka tie piegādā putnu gaļu SIA “Baltic Restaurants Latvia”, kas nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm laikā, kad tur tika konstatēti saslimšanas gadījumi ar salmonelozi. “Baltic Restaurants Latvia” nodrošināja arī tirdzniecības centra “Stockmann” darbinieku ēdināšanu “Trakajās dienās”, inficējot vairākus desmitus “Stockmann” darbinieku.

Abos gadījumos salmonella konstatēta izejvielā, ko piegādājis Polijas uzņēmums “Cedrob S.A.”. Iepriekš PVD bija konstatējis četras piesārņotas putnu gaļas partijas, kas ražotas uzņēmumā “Cedrob S.A.”, un aicināja Latvijas pārtikas produktu ražotājus un izplatītājus izvērtēt savu sadarbību ar šo Polijas uzņēmumu.

PVD gan nevar pateikt, cik kopumā gaļas uzdots atsaukt no tirdzniecības, norādot, jo daļa šo produktu vairs nav apritē. Uzņēmumi atsauc produkcijas atlikumus.

PVD uzsver, ka dažādi pārtikas piesārņotāji, tostarp salmonellas, ir konstatējami tikai laboratoriski, tāpēc, gatavojot maltīti, vienmēr ir jāpatur prātā piesārņojuma risks. 

Lai pasargātu sevi no pārtikas izraisītām saslimšanām, jāievēro daži vienkārši padomi, tostarp jāmazgā rokas pēc tualetes apmeklējuma, pirms gatavošanas, kā arī pēc darbībām ar jēlproduktiem. Uzglabājot pārtikas produktus, jēlprodukti jānošķir no citiem pārtikas produktiem, un tas pats princips ir jāievēro gatavošanas procesā – jēlprodukti – gaļa, zivis, olas – nedrīkst nonākt saskarsmē ar citiem pārtikas produktiem, tāpēc to apstrādei jāizmanto atsevišķi virtuves piederumi, bet galda virsma pēc jēlproduktu apstrādes ir rūpīgi jānotīra. Arī dzīvnieku izcelsmes jēlprodukti – gaļa, zivis un olas – ir pareizi termiski jāapstrādā, kas nozīmē, ka tos kārtīgi jānovāra vai jāizcep.

Tavs komentārs par rakstu: