• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Divi jaunieši uz viena elektroskūteraTā vis nevarēs! Foto: Kristoffer Trolle/Flickr

Satiksmes noteikumi beidzot arī elektroskūteristiem

Elektroskūteristu haotiskā kustība pilsētu ielās daļā sabiedrības pret tiem ir nodrošinājusi, maigi izsakoties, stabilu nemīlestību. Taču nu stāvoklis varētu mainīties, jo valdība beidzot ir apstiprinājusi grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), ar kuriem noteikts regulējums elektroskrejriteņiem. Tagad atliek panākt, lai elektroskūteristi CSN prasības sāktu arī ievērot.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Saeima jau agrāk bija apstiprinājusi grozījumus Ceļu satiksmes likumā, nosakot, ka eletroskrejriteņu maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā un ar to drīkst pārvietoties tikai viens cilvēks vecumā no 14 gadiem. Nepilngadīgai personai, lai pārvietotos ar elektroskrejriteni, ir nepieciešamas riteņbraucēja tiesības. Par CSN pārkāpumiem elektroskrejriteņu vadītājiem tiek piemēroti tādi paši administratīvie sodi kā riteņbraucējiem.

Atbilstoši jaunajam CSN regulējumam ar elektroskrejriteņiem drīkst pārvietoties pa ietvēm, veloceļiem, atsevišķās vietās pa sabiedriskā transporta joslu (ja tas atļauts riteņbraucējiem) un arī pa brauktuvi (atsevišķās vietās).

Regulējumā ir noteikts, kas elektroskrejriteņa vadītājam ir jāzina un jāievēro, izmantojot katru no iepriekš minētajām pārvietošanās iespējām. Piemēram, ja ar elektroskrejriteni pārvietojas pa ietvi, ir jādod priekšroka gājējiem un ir jāizvēlas ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Jāņem vērā, ka ar elektroskrejriteni var pārvietoties tikai pa tām brauktuvēm, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h. Ar elektroskrejriteni jābrauc vienā rindā un pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai, bet pirms gājēju pārejām un sabiedriskā transporta pieturām ir jāsamazina ātrums.

Elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim. Ja iespējams, vadītājam jābūt tērptam gaismu atstarojošā vestē. Ar elektroskrejriteni aizliegts braukt, neturot stūri, vest pasažieri, braukt, turoties pie cita transportlīdzekļa, un pārvadāt kravu, kas apdraud citus.

Tavs komentārs par rakstu: