• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils Levits un Irēna KucinaEgils I un viņa favorīte. Foto no: jauns.lv

Satversmes tiesneša amatam izvirza «Egila I favorīti» Irēnu Kucinu

Suņi rej, karavāna iet tālāk – tā varētu raksturot valdības lēmumu par Valsts prezidenta padomnieces Irēnas Kucinas virzīšanu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam. Tas notiek par spīti ne visai patīkamajām runām par šīs sievietes un viņas šefa Egila Levita attiecībām.   

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv  

Vispār jau tādas baumiņas un attiecīga kauliņu mazgāšana ir pretīga parādība. Tomēr nevarētu teikt, ka pats Levits ir vienkāršs puisis, par kura personīgo dzīvi nevienam nav nekādas daļas. Dievamžēl ir gan! Egils Levits pēc tiesas un taisnības ir mūsu valsts pirmā persona, savā ziņā karalis Egils I, labākais starp labākajiem, un viņam tiek (un līdz mūža beigām tiks) maksāta paprāva alga, lai viņš būtu paraugs saviem pavalstniekiem.

Vai realitātē Levits tiešām ir paraugs savai tautai, šķiet, ļoti uzskatāmi parāda viņa pēdējais reitings (InfoTOP.lv par to krievu valodā rakstīja šeit). Vai varbūt nu jau tas reitings ir tādā tūtā, ka vairs nav par ko uztraukties?

Ja tā, tad kāpēc Latvijai vispār tāds prezidents – pūt un palaid?

Lai nu kā, gan Satversmes preambulas autoram Levitam, gan tās potenciālajai sardzei Kucinai ar nerviem viss kārtībā – nevienam no viņiem neliekas, ka situācija ir, hm, mazliet slidena. Tāpēc ne visai populārās un vēl mazāk iecienītās pašreizējās ST priekšsēdētājas Sanitas Osipovas vietā (tieši viņai šomēnes beidzas pilnvaru termiņš) mēs, kā rādās, saņemsim kādu, ko var droši nīdēt vēl pirms stāšanās amatā.

Bet varbūt tas ir labi? Varbūt jaunā Satversmes tiesnese, gribēdama izlīgt ar tautu, ieklausīsies arī tās noskaņojumā? Un beigu beigās palīdzēs tai sameklēt Satversmes oriģinālu, nopūst no Satversmes putekļus un celt to atpakaļ goda vietā, no kuras viņas priekšgājēja mūsu pamatlikumu ir izgrūstījusi.

Un, jā, tas taču patiesībā ir pozitīvi, ja Egilam I patīk smukas sievietes!  

Tavs komentārs par rakstu: