• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vasaras saulgriežu ugunskurs un svinētāji.Saulgriežu kopābūšana. Foto no: radio1.lv

Saulgriežu brīdis

Šogad vasaras saulgriežu brīdis ir otrdien, 21. jūnijā, plkst. 12.13, informē lsm.lv. 21. jūnijs būs gada garākā diena, savukārt gada īsākā nakts būs nakts no otrdienas uz trešdienu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

21. jūnijā Rīgā saule lec plkst. 4.29, riet plkst. 22.21. Visagrāk – plkst. 4.10 – saule lec Latvijas galējos ziemeļaustrumos, Alūksnes novada Pededzes pagastā, savukārt visvēlāk – plkst. 4.48 – saule lec Latvijas dienvidrietumos, jūras piekrastē Dienvidkurzemes novadā.

Saulgriežu dienas garums Rīgā – 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā – no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos.

Gada īsākās nakts ilgums Rīgā – sešas stundas un astoņas minūtes, citviet valstī – no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, Valmieras novadā pie Igaunijas robežas, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā, Augšdaugavas novadā pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

Vasaras saulgriežos saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora, un Zemes ziemeļu puslodē iestājas astronomiskā vasara.

Meteoroloģiskā vasara, kas ir periods ar diennakts vidējo gaisa temperatūru caurmērā augstāku par +15 grādiem, Latvijas lielākajā daļā sākās 6. jūnijā, kas ir agrāk nekā ierasts, bet četras dienas vēlāk nekā pirms gada.

Tavs komentārs par rakstu: