• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
sašķidrinātās gāzes termināļa Skultē vizualizācijaProjekta virzība ir nobloķēta. taču vēl "ir varianti". Attēlā: Sašķidrinātās gāzes termināļa Skultē vizualizācija

Saulkrastu novads nobloķē sašķidrinātās gāzes termināļa būvi Skultē

Saulkrastu novada dome ir atcēluši 2016. gadā pieņemto lēmumu par konceptuālu atbalstītu sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecībai Skultes ostas akvatorijā. Līdz ar to diskutablais projekts vismaz uz laiku ir “pakāries gaisā”.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Bijušais Saulkrastu domes priekšsēdētājs, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvis Ervīns Grāvītis gan mēģināja izraisīt diskusiju, uzdodams jautājumu, ko šāds pašvaldības lēmums mainīs? Taču deputāti sarunās neielaidās un lēmumu pieņēma vienbalsīgi – acīmredzot atceroties arī to, ka tieši Grāvīša vadīšanas laikā apstrīdētais atbalsts tika pieņemts.  

Par pieņemto lēmumu pašvaldība informēs Vides pārraudzības valsts biroju un AS “Skultes LNG Terminal” vadību. Uzņēmuma valdes loceklis Uldis Salmiņš jau ir paziņojis, ka projekta virzību turpinās. Viņš skaidroja, ka “Skulte LNG Terminal” ieskatā novada dome tikai vēlas sagaidīt ietekmes uz vidi novērtējumu, lai lemtu par projektu, tāpēc viņš neuzskata, ka šis Saulkrastu novada deputātu lēmus ir galīgs un negrozāms. Salmiņš atgādināja, ka sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecībā Skultes ostas akvatorijā “ir veikti ieguldījumi”, lai gan atteicās precizēt to apjomu.

Salmiņš izslēdz iespēju, ka projekts varētu tikt īstenots cituviet, jo terminālis ir iecerēts “tiešā Inčukalna pazemes gāzes krātuves tuvumā”.

Tavs komentārs par rakstu: