Zemgus Girgensons pie Tampas vārtiemZemgus Girgensons gūst savus otros vārtus šosezon. Foto: AP/Scanpix/LETA

Savus otros vārtus šosezon Girgensons gūst Bafalo komandai neveiksmīgā spēlē

Nacionālās hokeja līgas (National Hockey League, NHL) pēdējos gadus viena no vājākajām komandām Bafalo “Sabres” ar Latvijas vienīgo pārstāvi šajā līgā Zemgu Girgensonu ierindā šosezon ir pārsteigusi pat kvēlākos līdzjutējus: pēc 10 maču uzvaru sērijas “Sabres” vienība bija pacēlusies visas līgas galvgalī.

Spēle ar Tampabejas “Lightning” izšķīra divas lietas. Pirmkārt, vai “Sabres” spēs uzstādīt jaunu komandas rekordu, uzvarot vienpadsmito spēli pēc kārtas. Otrkārt, kura komanda nākamajā kārtā spēlēs kā NHL līdere. “Lightning” priekšrocība bija tā, ka šis “gadsimta” mačs notika tās arēnā.

Diemžēl Tampabejas publikas atbalstītie “zibeņi” pēc 3-4 spēles 43. minūtē spēja saņemties un rezultātu ne tikai izlīdzināt, bet arī uzvarēt pamatlaikā – 5-4, tādejādi apsteidzot “Sabres” par vienu punktu.

Zemgum Girgensonam šī spēle bija nozīmīga ar to, ka, 9. minūtē viņam izdevās rezultātu izlīdzināt (1-1), un tie viņam bija tikai otrie vārti šosezon. Pēc aizvadītām 24 spēlēm Girgensona kontā ir 6 (2+4) punkti.

Savukārt “Sabres” vienība 26 mačos ir izcīnījusi 36 punktus. Par vienu vairāk ir iekrājusi “Lightning” komanda, 36 punkti ir arī Toronto “Maple Leafs” vienībai.