• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Donalds Tramps kā "smagos noziegumos apsūdzētais".NBC: "Smagos noziegumos apsūdzētais" Donalds Tramps. Līdz sāpēm pazīstams "zīmogs". Attēls: NBC News

Senāts Trampu attaisno, viņš var turpināt gatavoties 2024. gada vēlēšanām

ASV Kongresa Senāts (Senate) 13. februārī balsojumā impīčmenta prāvā attaisnoja Donaldu Trampu (Donald Trump). Bijušais ASV prezidents bija apsūdzēts par viņa lomu dumpī, kas rezultējās 6. janvārī notikušajos uzbrukumos ASV Kongresa (Congress of the U.S.A.) ēkai Kapitolijā, ziņoNBC News”.   

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Tāpat kā pirmajā impīčmenta prāvā, arī šoreiz Tramps atteicās ierasties Senātā sniegt liecības.

Lai arī pret Trampu kopā ar demokrātiem nobalsoja septiņi republikāņi, viņa notiesāšanai ar to nepietika: lēmumam par impīčmentu Senātā bija jāsaņem vismaz 67 no 100 senatoru balsīm, tomēr par notiesāšanu nobalsoja tikai 57 senatori, bet 43 bija pret.

Šāds balsojuma iznākums tika prognozēts jau iepriekš, un Trampa izredzes uz attaisnošanu pieauga pēc tam, kad Senāta republikāņu mazākuma līderis, lielu autoritāti baudošais Mičs Makonels (Mitchell McConnell) īsi pirms balsojuma paziņoja, ka balsos par Trampa attaisnošanu.

Tas bija pirmais gadījums ASV vēsturē, kad pret kādu prezidentu tikušas vērstas divas impīčmenta procedūras, turklāt otrais impīčments tika ierosināts pēc tam, kad Tramps jau bija zaudējis prezidenta pilnvaras. Arī šis gadījums ir unikāls.

Demokrāti tādā veidā centās iegūt garantiju, lai Tramps nepretendē uz atgriešanos ASV prezidenta amatā, izvirzot savu kandidatūru 2024. gada vēlēšanās.   

Kopš Baltā nama (the White House) atstāšanas, kas notika 20. janvārī, Tramps dzīvo noslēgtībā savā īpašumā Floridā. Pēc attaisnošanas impīčmenta prāvā Tramps pašu procesu nodēvēja par “kārtējo fāzi mūsu valsts lielākajās raganu medībās”.”Mūsu vēsturiskā, patriotiskā un skaistā kustība, lai padarītu Ameriku atkal diženu, ir tikai sākusies,” īpašā paziņojumā apliecināja Tramps. 

Tavs komentārs par rakstu: