• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Putins, Merkele un MakronsLīderu "troika" saprotas itin labi. Kolāža no: sharij.net

«Separātā trijotne»: notikusi Putina, Merkeles un Makrona videokonference

Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин), viņa Francijas kolēģis Emanuēls Makrons (Emmanuel Macron) un Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) ir veikuši trīspusējas pārrunas videokonferences formātā, informē  Vācijas raidorganizācija “Deutche Welle” (DW) un Krievijas informācijas aģentūra “RIA novosti” (РИА новости). 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Gan DW, gan RIA atzīmē, ka īpašu uzmanību triju valstu līderi veltījuši “pūļu koordinācijai cīņā pret koronavīrusa infekciju un “Covid-19” tālākas izplatības novēršanai”. “Cita starpā tika skartas Krievijas vakcīnas “Sputņik V” (Спутник V) reģistrācijas perspektīvas Eiropas Savienībā, kā arī tās piegādes un kopražošanas iespējas ES valstis,” piebilst Kremlis.

DW uzmanību pievērš tam, ka Merkele un Makrons aicinājuši Putinu ieslodzījumā esošajam opozicionāram Aleksejam Navaļnijam (Алексей Навальный) garantēt nepieciešamo veselības aprūpi un ievērot viņa Eiropas Cilvēktiesību konvencijā garantētās tiesības.

To, ka Merkele un Makrons pieskārušies šim jautājumam, atzīst arī RIA, piebilstot, ka par Navaļniju viņiem “tika sniegts attiecīgs skaidrojums par lietas objektīvajiem apstākļiem”.

Putins, Merkele un Makrons apmainījās viedokļiem arī par stāvokli Ukrainā un nonāca pie vienota atzinuma, ka situācijas normalizēšanai jābalstās uz 2015. gadā panākto Minskas vienošanos, kurai neviens no sarunu dalībniekiem neredzot alternatīvu. Putins šajā sakarā atzīmējis, ka svarīgi, lai Kijeva agrāk panākto norunu ietvarā izveidotu tiešu dialogu ar Doņecku un Luhansku, kā arī juridiski noregulētu Donbasa “ipašo statusu”.

Triju valstu līderi apsprieda arī citus aktuālus jautājumus – piemēram, stāvokli Sīrijā un problēmas, kas saistās ar Irānas kodolprogrammu.

Apspriežot situāciju Baltkrievijā, Putins ir uzsvēris, ka nav pieļaujama ārējā iejaukšanās suverēnas valsts iekšējās lietās.

Kremlis īpaši uzsver, ka, apspriežot attiecības starp Maskavu un Briseli, Putins vēlreiz ir paziņojis, ka gatavs atjaunot normālu sadarbību – ar noteikumu, ka no Briseles puses būs vērojama atbilstoša interese.

Šīs trīspusējās sarunas Kremļa preses dienests vērtē kā kopumā “lietišķas un atklātas”. 

Tavs komentārs par rakstu: