• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trīs pudeles alusTrīs pudeles alus – maksimālā nedēļas norma cilvēkam, kas rūpējas par savu sirdi. Foto no: best-wallpaper.net

Seši grami spirta dienā iekšķīgi – ideāli sirds veselībai

Britu zinātnieki ir novērtējuši infarkta, insulta, stenokardijas un letālas sirds apstāšanās riskus cilvēkiem, kas sirgst ar sirds un asinsvadu slimībām, – atkarībā no tā, cik daudz alkohola viņi ikdienā lieto. Pētījuma rezultāti ir publicēti žurnālā “BMC Medicine”.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv   

Izrādās, tiem, kas izdzer pusglāzi vīna dienā,sirds slimību un to saasinājumu riski ir pat zemāki nekā pilnīgiem atturībniekiem, bet tiam, kas dienā izdzer veselu glāzi vīna vai pudeli alus – apmēram tādi paši, kā cilvēkiem, kas pilnībā atsakās no alkohola.

Londonas Universitātes koledžas (University College London) zinātnieki savā pētījumā izmantoja Anglijas un Skotijas veselības aprūpes dienestu un Lielbritānijas bioloģisko materiālu bankas “UK Biobank” datu bāzes, kā arī 12 iepriekš veiktu pētījumu materiālus.

Zinātnieki izpētīja datus par infarkta, insulta, stenokardijas un nāvējošu sirdslēkmju gadījumiem vairāk nekā 48 tūkstošiem vīriešu un sieviešu pēdējo 20 gadu laikā. Šie dati tika savietoti viņu (pēc pašu teiktā) lietoto vidējo alkohola daudzumu.

Sirds un asinsvadu slimību attīstības un to izraisītas nāves minimālu risku pētnieki atklāja tiem, kas lieto apmēram sešus gramus alkohola dienā. Šiem cilvēkiem atkārtota infarkta/insulta risks ir par 50% zemāks nekā atturībniekiem, bet dažādu citu medicīniska rakstura letālu sarežģījumu risks – par 21% zemāks.

Tiem, kas ik dienu izdzer 15 gramus spirta – tas ir ekvivalents vīna glāzei – risks mazliet palielinās, tomēr joprojām ir mazāks nekā tiem, kas alkoholu nelieto vispār.

Vienā riska grupā ar pilnīgiem atturībniekiem ir tie, kas ik dienu izdzer puspudeli vīna vai pudeli alus.

Pētījuma autori uzskata, ka, nekaitējot sirdij, var izdzert līdz 105 gramiem alkohola nedēļā – tas ir ekvivalents pudelei vīna vai trim vidēja stipruma alus pudelēm. Tiem, kas dzer vairāk, smagu sirds kaišu riski strauji palielinās.       

Tavs komentārs par rakstu: