Aļona OstapenkoAļona Ostapenko noskaņota paņēmīgi. Foto: Getty Images

Sevastova Dohā sāk un beidz, Ostapenko tikai sāk

Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) ranga 12. rakete Anastasija Sevastova WTA Premier sērijas turnīrā Dohā, kur viņa bija izlikta ar 7. numuru, netika tālāk par pirmo kārtu. Savukārt pasaules 22. rakete Jeļena Ostapenko var gatavoties otrās kārtas spēlei.

Sevastovas pretiniece bija 20 gadus jaunā Krievijas tenisiste Anna Bļinkova (Анна Блинкова), kura pasaules rangā ieņem tikai 95. vietu. Jaunā krieviete Latvijas pirmajai raketei izrādīja negaidīti sīvu pretestību. Pirmajā setā piekāpusies taibreikā, Sevastova otrajā nonāca zaudētājos ar 2-5. Spējusi “sausā” uzvarēt savu un pēc tam lauzt pretinieces servi, Nastja ieguva iespēju rezultātu izlīdzināt, tomēr 11. geimā Bļinkova ieguva divas mačbumbas, ko Sevastovai izdevās atspēlēt, un trešo, kura mūsu tenisistei izrādījās liktenīga. 6(5)-7, 4-6 – un Anastasijai Dohas turnīrs ir beidzies jau pēc pirmās kārtas ar negatīvu “bagāžu” mīnus pieci. Taču paradoksālā kārtā tas Sevastovai nākamnedēļ ļaus WTA rangā pacelties uz 11. pozīciju, jo dāniete Karolīne Vozņacka (Caroline Wozniacki, WTA 10.), nepiedaloties Dohas turnīrā, šķiras no 349 ranga punktiem.

Savukārt WTA ranga 22. rakete Jeļena Ostapenko pirmajā kārtā spēlēja ar Rumānijas pārstāvi Mikaelu Buzernesku (Mihaela Buzărnescu), kura rangā atrodas tikai mazliet zemāk – 29. vietā. Savstarpējās ciņās meitenēm bija neizšķirts 1-1, bet rumāniete pērn Aļonu bija pieveikusi tieši Dohā.

Pirmajā setā Ostapenko pretiniecei neļāva ij attapties, 20 minūtēs burtiski “noslaucīdama” viņu no korta. Arī otro setu Aļona sāka braši, taču 2. geimā nespēja “paņemt” nevienu no četrām breikbumbām. Tālāk – trakāk. Piektajā geimā Ostapenko ļāva pretiniecei ar pirmo mēģinājumu lauzt savu servi. Jau ierasts, ka tādos brīžos Aļona sāk stipri nervozēt, un ar to cīņai ir beigas. Tomēr šoreiz viņa spēja saņemties. Nākamajā geimā mūsu tenisiste servi “paņēma atpakaļ” – lai septītajā savu servi zaudētu “sausā” un astotajā atmaksātu, tāpat “sausā” paņemot pretinieces servi. Devītajā geimā Buzernesku vēlreiz lauza servi un ieguva iespēju servēt uzvarai setā. Ostapenko gan ieguva divas breikbumbas, taču zaudēja četras izspēles pēc kārtas – un līdz ar to arī setu.

Iespējams, šīs spēles likteni izšķīra trešā seta 1. geims, kurā Aļonai izdevās pēc 15-40 izlīdzināt rezultātu, atspēlēt kopumā četras breikbumbas un uzvarēt. Pretinieces nomierinājās, un tas nāca par labu tai, kurai vairāk patīk riskēt, proti, Ostapenko. Neļāvusi pretiniecei izmantot nevienu breikbumbu (šajā setā Buzernesku tādas bija piecas), ceturtajā geimā Aļona pati lauza pretinieces servi un mierīgā garā aizvadīja maču līdz uzvarai – 6-1, 4-6, 6-2.

Viena stunda un 45 minūtes, mazliet nervozēšanas – un Ostapenko var gatavoties otrās kārtas spēlei pret pasaules 7. raketi ukrainieti Jeļinu Svitoļinu (Еліна Світоліна), kurai Aļona WTA turnīros nekad nav zaudējusi: 2-0.