"Severstaļ" hokejisti priecājas par vārtu guvumu Līdz ar "Severstaļ" par uzvaru varēja priecāties arī Latvijas izlases aizsargs Arturs Kulda. Foto: Severstaļ

«Severstaļ» 3-2 (P) Rīgas «Dinamo». Neglīta spēle

Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) komanda Rīgas “Dinamo” pēdējā izbraukuma sērijas spēlē Čerepovecā aizvadīja ja ne vājāko, tad neglītāko spēli šosezon, godīgi sakot, pelnīti piekāpjoties papildlaikā.

“Severstaļ” (Северсталь) ir viena no tām komandām, kas faktiski jau ir zaudējusi jelkādas cerības iekļūt Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņā. Tomēr pirmos vārtus guva mājinieki: kad sacensību hronometrs bija noskaitījis 8:16, “Severstaļ” uzbrucējs Jevgēnijs Lapenkovs (Евгений Лапенков) bija veiklākais vārtu priekšā un pārspēja “Dinamo” vārtsargu Timuru Biļalovu (Тимур Билялов). Necik ilgi tribīnes gan nepriecājās: pusminūti vēlāk Lauris Dārziņš pēc Linusa Videla (Linus Videll) piespēles rezultātu izlīdzināja.

15. minūtē dinamieši ieguva šajā mačā pirmo un vienīgo skaitlisko vairākumu, kuru 66 sekundes vēlāk akurāti realizēja Kristaps Zīle (asistenti Frenks Razgals un Mārtiņš Dzierkals). Tobrīd gan vēl bija grūti nojaust, ka līdz ar to “Dinamo” vienība ir apstājusies – šā vārda vistiešākajā nozīmē.

Tas ir gadījums, kad statistika ir interesantāka par to, kas laukumā notika otrajā un trešajā trešdaļā. Pirmajā spēles posmā dinamieši pretinieku vārtu rāmī trāpīja 11 reizes, mājinieki – 12.  Otrajā trešdaļā “Severstaļ” vārtu rāmī lidoja divi metieni, bet trešajā – tikai viens! Vairāk nekā divas trešdaļas “Dinamo” atgaiņājās, pat īsti necenšoties uzbrukt. Tiesa, aizsardzība nospēlēja bez īpašām kļūdām, tomēr ne līdz galam – pēdējā minūtē “Severstaļ” treneri izmantojot iespēju vārtsarga vietā laist sesto laukuma spēlētāju, un 18 sekundes pirms trešās trešdaļas beigu sirēnas mājinieki rezultātu izlīdzināja.

Papildlaikā vispirms Balinskis iemeta ripu Dominika Furha (Dominik Furch) pamestajos vārtos, taču pēc mājinieku trenera pieprasītās videoatkārtojuma izpētīšanas tiesneši konstatēja, ka mirkli pirms tam viens no “Dinamo” hokejistiem ir atradies aizmugures stāvoklī, tāpēc vārtu guvums netika atzīts.

Nedaudz vēlāk mājinieku uzbrucējs izslidoja viens pret Biļalovu un “panāca taisnību”. Rīgas “Dinamo” pelnīti piekāpās ar 2-3 (2-1, 0-0, 0-1, 0-1). Līdz ar to Rīgas komanda izbraukumā pagaidām ir ieguvusi trīs punktus – 1-2 pamatlaikā Jaroslavļā pret “Lokomotiv”, 2-1 papildlaikā Maskavā pret “Dinamo” un tagad viena punkta zaudējums pret “Severstaļ”.

KHL Rietumu konferences turnīra tabulā “Dinamo” pēc 46 spēlēm joprojām atrodas 9. vietā, par vienu punktu atpaliekot no Podoļskas “Vitjazj” (Витязь) vienības, kura aizvadījusi par vienu maču mazāk.

“Dinamo” šajā sērijā vēl atlikusi pēdējā “viesizrāde” – ceturtdien, 10. janvārī plkst 16.00 Ufā pret “Salavat Julajev” (Салават Юлаев).

Pēc tam līdzjutēji Rīgā varēs apmeklēt piecas “Dinamo” spēles pēc kārtas: svētdien, 13. janvārī plkst 17.00 “Arēnā Rīga” viesosies Čeļabinskas “Traktor” (Трактор), otrdien, 15. janvārī plkst. 19.30 – Jekaterinburgas “Avtomobiļist” (Автомобилист), ceturtdien, 17. janvārī plkst. 19.30 Magņitogorskas “Metallurg” (Металлург), otrdien, 22. janvārī plkst. 19.30 Bratislavas “Slovan” un ceturtdien, 24. janvārī plkst. 19.30 – Minskas “Dinama” (Дынама). Mačs pret minskiešiem plānots “svaigā gaisā” – ledus laukumā pie Rīgas 84. vidusskolas.