"Sibirj" vs Rīgas "Dinamo"Šosezon vairākums Rīgas "Dinamo" spēļu bija varen "interesants". Foto no: Youtube.com

«Sibirj» 4-2 «Dinamo» Rīga. Pēdējā spēle kā visa sezona

Kontinentālās hokeja līgas (Континентальная хоккейная лига, КХЛ) regulārā čempionāta pēdējā  spēle – kā tas jau ierasts – Rīgas „Dinamo” komandai bija pēdējā arī 2019/2020. gada sezonā.  Realitātē pamatotas cerības iekļūt izslēgšanas turnīrā gan komanda, gan tās līdzjutēji zaudēja vēl pērn. Un spēle Novosibirskā galu galā izrādījās visas sezonas līdziniece.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Skatoties caur turnīra prizmu, dinamiešiem nebija nekāda pamata censties: uz pēdējo vietu Rietumu konferencē tā nolaisties vairs nevarēja: Minskas „Dinamai” (Дынама) četru punktu starpība bija nepārvarama. Savukārt pakāpties augstāk bija pilnīgi nereāli: pašu konferences kaimiņi „Severstaļ” (Северсталь)  atradās 17 punktu, bet Austrumu konferences pastarīši „Traktor” (Трактор) – 13  punktu attālumā. Pietiekami, lai situāciju raksturotu ar vārdiem kā līdz Mēnesim.

Skaitļu ziņā līdzīgā situācijā bija arī pretinieks – „Sibirj” (Сибирь) Austrumu konferencē atradās 5. vietā bez bažām noslīdēt zemāk un bez cerībām pakāpties augstāk. Pirmais pretinieks Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņā sibīriešiem būs Jekaterinburgas „Avtomobiļist” (Автомобилист) – jāgatavojas tam. Vienīgais stimuls kaut ko parādīt pret vienu no līgas vājākajām komandām bija Novosibirskas skatītāji. Pietiekami svarīgs stimuls, un to parādīja spēles dramaturģija.

Pirmo trešdaļu Rīgas „Dinamo” uzvarēja ar 1-0, otrajā izvirzījās vadībā ar 2-0, bet tad notika tas, kas šosezon parasti notiek: pirmos vārtus Rīgas komanda zaudēja vēl otrajā trešdaļā, spēlējot mazākumā (komandai, kam spēle mazākumā ir sliktākā līgā, tas ir visai likumsakarīgi), nākamos divus – nepilnas pusotras minūtes laikā pēdējā trešdaļā, un tad vārtos nāca vēl viena obligātā ripa mazākumā – 2-4, un sezona beigusies!

Novosibirskā „Dinamo” vienība piekāpās mačā, kurā svarīgos statistikas rādītājos bija pārāka par pretiniekiem. Metieni vārtu rāmī: 25-21, iemetieni: 28-23. „Dinamo” labā. Arī soda minūšu mājiniekiem krietni vairāk – 14 pret mūsu astoņām. Bet... Ģirta Ankipāna komanda tā arī nespēja realizēt nevienu no sešiem skaitliskajiem vairākumiem (tostarp vairāk nekā minūti piecatā pret trijiem pretiniekiem). Tieši tāpat, kā tas bija daždien visas sezonas garumā.

Sausi skaitļi. Regulārās sezonas noslēguma tabulā Rīgas „Dinamo” ieņem priekšpēdējo vietu gan Rietumu konferencē, gan visā līgā. Mūsu komanda 62 spēlēs guvusi vismazāk (103) vārtu, bet savos vārtos ielaidusi 187 ripas, kas otrais sliktākais rādītājs līgā pēc Minskas „Dinamas” (229 zaudēti vārti 61 spēlē!). Rīgas „Dinamo” ir guvusi 11 uzvaras pamatlaikā, vēl 5 papildlaikā un vienu – noslēguma metienos. Piedzīvoti 38 zaudējumi pamatlaikā, 4 papildlaikā un 3 – noslēguma metienos.

Vārdu sakot, KHL 12. regulārā sezona Rīgas komandai ir noslēgusies ar graujošiem rezultātiem. Tādiem, ka loģiski vīri „Dinamo” vadības vietā pavisam noteikti starpsezonas atelpu izmantotu, lai izlūkotu citas iespējas, jo ir acīmredzams, ka Rīgas „Dinamo” laiks KHL ir beidzies: ne vairs komanda īpaši vajadzīga līgai (drīzāk arvien vairāk to kaitina), ne, jo mazāk, KHL vajadzīga Latvijas hokejam (līdzjutēju interese sarūk, finansiālie rezultāti kļūst arvien drūmāki).

Teorētiski mums ir vairāki alternatīvi varianti: sākot ar sarunām par „Dinamo” iesaistīšanos Zviedrijas (ja ne elites, tad vismaz Allsvenskan), Somijas vai Čehijas līgā – un beidzot ar savas, Austrumeiropas hokeja līgas organizēšanu. Piemēram, kopā ar Baltkrieviju, Lietuvu, Igauniju un, iespējams, Poliju, Slovākiju un Rumāniju.

Taču nezin kāpēc liekas, ka „Dinamo” vadība turpinās nīkt KHL. Kamēr krievu hokeja funkcionāri Latvijas komandu no turienes padzīs.