• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vientuļš gājējs SidnejāSidneja: vientuļš gājējs piecmiljonu megapolē. Foto: Brendon Thorne/Bloomberg

Sidnejā aizliedz iziet no mājām un visur jānēsā maskas, Jaunzēlandē «lokdauns»

Par spīti, jāatzīst, ne pārāk skaļiem iebildumiem Jaundienvidvelsas pavalsts premjerministre Gledisa Beredžikljana (Gladys Berejiklian) tomēr pagarināja stingros ierobežojumus Austrālijas lielākās pilsētas Sidnejas reģionā, informē lsm.lv

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Ierobežojumi būs spēkā vismaz mēnesi. Aptuveni pieciem miljoniem Sidnejas un tuvējo piepilsētu iedzīvotājiem ir atļauts pamest mājokli tikai gadījumā, ja nav iespējams strādāt vai mācīties attālināti, kā arī, lai nodarbotos ar sportu ārpus telpām, apmeklētu ārstu vai iegādātos pirmās nepieciešamības preces.

Noteikts, ka visiem, kas atrodas uz ielas vai sabiedriskās vietās, obligāti jānēsā sejas aizsargmaska.

Lai samazinātu cilvēku – galvenokārt jauniešu – pulcēšanos, 12 “vīrusa vissmagāk skartajos” Sidnejas rajonos no 23. augusta stājas spēkā nakts komandantstunda (no plkst. 21.00 līdz 5.00).

InfoTOP.lv jau rakstīja, ka ierobežojumu nodrošināšanai Sidnejā 16. augustā ieradās armijas vienības. Beredžikljana ir paziņojusi, ka ierobežojumi būs spēkā tik ilgi, iekams skaitļi neuzrādīs būtisku “vakcinēšanās efektu”.

Vēl radikālāku kovidtotalitārisma sistēmu ir ieviesusi Austrālijas kaimiņvalsts Jaunzēlande. Tur, kā ziņo ārvalstu plašsaziņas līdzekļi, viena vienīga kovidinficēšanās gadījuma dēļ premjerministre Džasinda Ārdērna (Jacinda Ardern) karantīnu (patiesībā lokdaunu) ir izsludinājusi visā valstī.

Tavs komentārs par rakstu: