• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sietlas meiteņu koris ar lietussargiemSietlas meitenes ar lietussargiem. Publicitātes foto

Sietlas meiteņu koris «PRIME VOCI» Rīgā un Siguldā

Jūlija vidū Rīgā un Siguldā koncertēs Sietlas (ASV) meiteņu koris “PRIME VOCI” – trešdien, 13. jūlijā plkst. 18:00 koncerts “AVE MARIA” notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā, bet ceturtdien, 14. jūlijā plkst. 18:00 koris uzstāsies Siguldas katoļu baznīcā.

Sietla ir liela ostas un rūpniecības pilsēta ASV ziemeļrietumos, bet vienlaikus tā ir arī skaista un kultūras tradīcijām bagāta vieta.  Sietlas meiteņu kora darbība ir radniecīga mūsu bērnu mūzikas skolu praksei – līdzās vispārējai izglītībai meitenes no 1. līdz pat 12. klasei kora studijā apgūst ne tikai dziedāšanas iemaņas, bet arī citu mūzikas zinību pamatus. Koris “PRIME VOCI” savu darbību sācis 1981. gadā, bet kopš 2009. gada to vada Džeikobs Vinklers (Jacob Winkler). Viņš ir arī kora šāgada Baltijas valstu koncertbrauciena iniciators – meitenes koncertēs Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Kora repertuārs ir ļoti daudzveidīgs un kontrastiem bagāts. Tajā pārstāvēta gan dažādu laikmetu garīgā mūzika (Bingenes Sv.Hildegarde, Tomass Luiss de Viktorija/ Tomás Luis de Victoria, Fēlikss Mendelszons/ Felix Mendelssohn, Džuzepe Verdi/Giuseppe Verdi), gan mūsdienu popmūzikas ikona Pols Saimons (Paul Simon), skanēs arī skaistie amerikāņu spiričueli. Koncertā iekļauta arī Baltijas zemju mūzika­ – skanēs igauņu komponista Veljo Tormisa un lietuviešu diriģenta un komponista Vītauta Miškina (Vytautas Miškinis) skaņdarbi. Skanīgs pārsteigums būs latviešu tautasdziesmas “Pūt vējiņi” aranžējums, ko veidojis kora vadītājs Džeikobs Vinklers.

Abos koncertos ieeja ir bez maksas.

Tavs komentārs par rakstu: