• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Itāļi priecājas par kārtējo olimpiādiItāļi priecājas par iespēju rīkot kārtējo olimpiādi. Foto: IOC

Siguldā Olimpiādes nebūs. Vismaz tuvākajā laikā ne

2026. gada Ziemas olimpiskās spēles notiks Itālijas pilsētās Milānā un Kortīnā d'Ampeco. Sāncensībā par Olimpiādes rīkošanas tiesību iegūšanu itāļi pārspēja Stokholmas-Ores pieteikumu no Zviedrijas. Zviedri ledus renes sporta veidus (kamaniņu braukšana un bobslejs) plānoja aizvadīt Siguldas trasē.

Tādejādi Siguldā Olimpiādes nebūs, vismaz tuvākajā laikā ne. Atmetos ambīcijas, lepnību un citas emocijas, jāatzīst, ka finanšu aspektā labi vien ir: 21. gadsimtā olimpiskās spēles mēdz būt ļoti dārgs prieks, kurš, nesot peļņu atsevišķiem uzņēmumiem, tomēr kopumā norit ar prāviem zaudējumiem.   

Olimpisko spēļu mājvieta tika izvēlēta Starptautiskās Olimpiskās komitejas (International Olympic Committee, IOC) individuālo biedru balsojumā, kurā Itālijas pieteikums ieguva 47 balsis, bet Zviedrijas – 34.

Itālijas kandidatūrai bija arī liels vietējo iedzīvotāju atbalsts – 83% –, kurpretim zviedru sabiedrība pret ideju rīkot olimpiskās spēles izturējās pulka vēsāk, lai gan atbalstu Stokholmas-Ores kandidatūrai bija paudis Zviedrijas premjers Stēfans Levēns (Stefan Löfven) un Stokholmas pilsētas galva Anna Kēniga Jerlmīra (Anna König Jerlmyr), kā arī tādu slavenu zīmolu kā "Telia", "Spotify", "Ericsson", "Scania", "Tele2", "H&M", "SEB Group" dibinātāji un vadītāji.

2026. gadā Ziemas olimpiskās spēles risināsies no 6. līdz 22. februārim, bet paraolimpiskās spēles – no 6. līdz 15. martam.

Zviedrija cīņā par olimpiskajām spēlēm sakāvi cieš jau astoto reizi pēc kārtas. Savukārt Siguldai tas bija pirmais mēģinājums. Iespējams, Stokholmas-Siguldas tandēms šajā ziņā saglabāsies arī nākotnē, tāpēc mūsu kūrortpilsētas iespējas tomēr piedalīties Olimpiādes rīkošanā nav izsmeltas.

Tavs komentārs par rakstu: