• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pavecs vīrietis ķer pie sirdsSirds! Foto: Panthermedia/Scanpix

Sirds slimību «profilaksei» piešķir 2 miljonus eiro, hroniskiem slimniekiem – 2,7 miljonus

Šogad divām jaunām valsts veselības aprūpes programmām – sirds un asinsvadu slimību profilaksei, kā arī hronisku pacientu aprūpei slimnīcās – atvēlēs kopā 4,7 miljonus eiro, paziņojusi veselības ministre Anda Čakša.

Abas jaunās programmas darbu sākšot no augusta. Šogad piešķirtais finansējums abām programmām nāk no Eiropas Komisijas pieļautās budžeta atkāpes, bet, kad beigsies šī nauda, programmām nepieciešamais finansējums būs jānodrošina no valsts budžeta, sacīja Čakša.

Viņa informēja, ka sirds un asinsvadu slimību profilakses programmai šogad paredzēti divi miljoni eiro, 2019. gadā varētu būt 2,6 miljoni eiro, bet 2020. gadā – 3,2 miljoni eiro.

Sirds un asinsvadu slimību profilakses programma esot vērsta uz “dzīvildzes palielināšanu”, un tā izpaudīšoties kā veselības aprūpes pārbaužu kopums pie ģimenes ārsta, sākot no 40 gadu vecuma, ik pēc pieciem gadiem. Pērn no sirds un asinsvadu slimībām ir pāragri miruši 15 838 cilvēki.

Savukārt programmai hronisko pacientu aprūpei slimnīcās šogad paredzēti 2,7 miljoni eiro, bet turpmāk ik gadu vēl 5,4 miljoni eiro.

Čakša norādīja, ka šajā programmā rūpes uzņemsies par hroniskiem pacientiem, kuri vairs nevar nepieciešamo aprūpi saņemt pie ģimenes ārsta, proti, runa ir par ilgstoši sirgstošiem pacientiem, kuriem periodiski nepieciešama ārstēšana slimnīcās.

Tavs komentārs par rakstu: