• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sīrijas miera sarunu delegāti pie sarunu galdaSīrijas miera sarunas Vīnē. Foto: Brendan Smalowski/AFP

Sīrijas miera sarunas strupceļā

ANO īpašais sūtnis Sīrijā Stafans de Mistura (Staffan de Mistura) ir paziņojis, ka Sīrijas miera sarunu plānotā atsākšana 25. februārī nav reālistiska.

Intervijā zviedru laikrakstam "Svenska Dagbladet" de Mistura  izteicās: "Es nevaru reālistiski aicināt uz jaunām Ženēvas sarunām, sākot ar 25. februāri. Mums nepieciešamas desmit dienas sagatavošanās darbiem un ielūgumiem. Bet mūsu mērķis ir to darīt drīz."

Netiešās sarunas Ženēvā starp Sīrijas valdību un opozīciju izjuka 3. februārī pēc Krieviojas bumbvedēju atbalstītās Sīrijas valdības ofensīvas Alepo provincē. Rezultātā sarunas tika pārtrauktas, kā tajā brīdī uzskatīja, līdz 25. februārim.

"Tagad amerikāņiem un krieviem jāapsēžas un jāvienojas par konkrētu plānu karadarbības pārtraukšanai," piebilda de Misura.

Savukārt Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins (Виталий Чуркин) ir brīdinājis Sīrijas prezidentu Bašāru al Asadu (angļu: Bashar al-Assad) būt uzmanīgam ar solījumiem atgūt kontroli pār visu valsti, norādot, ka par nepakļaušanos Maskavai miera procesa organizēšanā gaidāmas nopietnas sekas. "Krievija ir ļoti nopietni investējusi šajā krīzē, politiski, diplomātiski un tagad arī militāri," laikrakstam "Kommersant" (Коммерсантъ) sacīja Čurkins, norādot uz Minhenē pagājušajā nedēļā panākto apņemšanos panākt uguns pārtraukšanu Sīrijā. "Tādēļ mēs vēlētos, lai arī Asads atbild uz to," sacīja Čurkins, piebilstot, ka Asada nostāja pagaidām nav saskaņā ar Krievijas diplomātiskajiem centieniem.

Pagājušajā nedēļā Minhenē 17 valstis, kas atbalsta Sīrijas miera procesu, vienojās "strādāt pie uguns pārtraukšanas, aplenkumu atcelšanas un sarunu atsākšanas". Savukārt Asads intervijā Francijas aģentūrai AFP pagājušajā nedēļā solīja "atgūt kontroli pār visu Sīriju".

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: