• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Škoda vagonka" vilciens"Škoda vagonka" vilciens. Varbūt arī šo mēs varēsim tikai bildītēs apskatīties? Publicitātes foto: "Škoda vagonka"

«Škoda» panākusi savu. Laiks sūdzēties «Talgo»?

Karuselis ap jauno pasažieru vilcienu pasūtījumu turpinās. Latvijā daudz pieredzējusī “Škoda” ar pārsūdzības palīdzību ir panākusi uzvaru AS "Pasažieru vilciens" rīkotajā konkursā. Vai ar to samierināsies sākotnēji par uzvarētāju pasludinātais “Talgo”?

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, AS "Pasažieru vilciens" izlēmis iegādāties vilcienus no Čehijas ražotāja "Škoda vagonka", piektdien paziņoja "Pasažieru vilciena" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis. Kopējā līgumcena būs 241,888 miljoni eiro.

Grigulis skaidroja, ka iepirkuma konkursā uzvarētājs mainīts, jo "Pasažieru vilciens" ņēma vērā Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) ieteikumus par to, ka jāizvērtē elektroenerģijas cena.

Pārvērtējot vilcienu izmaksas dzīves ciklā, izdevīgākais piedāvājums bija "Škoda vagonka". Grigulis atzīmēja, ka iepriekšējā iepirkuma uzvarētāja Spānijas uzņēmuma "Patentes Talgo S.L." ("Talgo") piedāvātā cena bija lētāka, taču vilcienu apkopes un uzturēšanas izmaksas 35 gadu ciklā "Škoda vagonka" bija mazākas, līdz ar to mazākas arī kopējās izmaksas.

Neviens no pretendentiem pārvērtēšanas laikā nedrīkstēja mainīt piedāvājumus.

Šo pasažieru vilciena iepirkumu komisijas lēmumu pretendenti vēl var pārsūdzēt desmit plus vienas darbadienas laikā. "Ja pārsūdzību nebūs, tiks slēgts līgums ar "Škoda vagonka"," teica Grigulis.

Tavs komentārs par rakstu: